VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Federica Mogherini

Thaçi e ha një darkë në Nju Jork me Daçiqin, zyrtarët ballkanikë dhe Mogherinin

By | September 23, 2019

Edita Tahiri: “Mogherini u fut në aventura të cilat mund të sillnin luftë në Ballkan”

By | July 10, 2019

Intervista – Mogherini: Pa heqjen e taksës nuk ka kushte për dialog

By | July 5, 2019

Shoqja e Presidentit ia jep edhe një goditje Kosovës: Ushtria s’mund të bëhet me ligje

By | May 14, 2019

Politikani gjerman kritika Mogherin-it: Nxiti planet për shkëmbim terrritoresh

By | April 22, 2019

Nisma e gabuar për të çuar Kosovën në Këshillin e Sigurimit – Nga SHABAN MURATI

By | March 20, 2019

Haradinaj: Ja ç’më tha Mogherini kur i përmenda SHBA-të në dialog

By | March 15, 2019

Daçiçi përshëndet Mogherinin: Serbia ka platformë, Kosova është autonomi në suaza të Serbisë

By | March 13, 2019

Haradinaj: Bisedimet dolën nga binarët me diskutimet për shkëmbim territoresh

By | March 13, 2019

Federica Mogherini e ka rrënuar dialogun Kosovë-Serbi sepse nuk është arbitre mbi palët, por trajnere e një Serbie mitomane! Nga Elida Buçpapaj

By | March 13, 2019

Drecun: Zgjidhja për Kosovën mund të jetë ndryshe prej rezolutës 1244

By | March 13, 2019

Mogherini: Marrëveshjen përfundimtare Prishtinë-Beograd duhet ta mbështesë KS i OKB-së

By | March 13, 2019

Haradinaj i reagon Mogherinit për dialogun dhe taksën

By | March 13, 2019

Ish-zëdhënësi i NATOs: Marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të jetë prioritet i udhëheqjes së ardhshme të BE-së

By | February 19, 2019

Mogherini dhe Vuçiq bisedojnë për tarifën, Trepçën dhe dialogun

By | February 7, 2019

Bruksel: Tash është koha për marrëveshje Prishtinë – Beograd

By | February 4, 2019

Ekipi Negociator i Kosovës zhvillon edhe një takim në Bruksel

By | January 29, 2019

Trumpi do t’ia marrë nga dora Mogherinit marrëveshjen Kosovë –Serbi, çfarë thonë në Bruksel?

By | January 10, 2019

Analisti gjerman: Ndarja e Kosovës do të kishte pasoja fatale

By | January 9, 2019

Hasani: I kemi kërkuar zyrtarisht Mogherinit që Bujanoci, Presheva dhe Medvegja t’i bashkëngjiten Kosovës

By | January 8, 2019

Zëri i Amerikës: BE-ja i kërkon sërish Kosovës anulimin e tarifave ndaj mallrave serbe

By | January 8, 2019

Bruksel – Ekipi negociator përfundon takimin me zyrtarët e BE-së

By | January 8, 2019

Opozita letër Mogherinit: ”Grupi negociator i Kosovës nuk e përfaqëson shumicën”

By | December 25, 2018