VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Maqedoni

Zëri i Amerikës: Bisedimet me BE, Franca kërkon shtyrjen për Tiranën e Shkupin

By | October 10, 2019

Shpërngulja, dhuna dhe vrasja e çamëve nga autoritetet greke (Dëshmia në dokumentin zyrtar të Lidhjes së Kombeve – 1925)

By | May 12, 2019

Maqedoni, gjykata ngrin pasuritë e 4 ish-ministrave

By | February 4, 2019

WIKIPEDIA njeh shqipen si gjuhë të dytë zyrtare në Maqedoni

By | January 16, 2019

Referendumi – Mbi 260 mijë shqiptarë votuan pro marrëveshjes

By | October 1, 2018

Po mbahet votimi për referendumin në Maqedoni

By | September 30, 2018

Washington Post: Maqedonia, vend i vogël me probleme të mëdha me Rusinë

By | September 21, 2018

Eurostat: Një në çdo tetë fëmijë në Maqedoni nga marrëdhënie jashtëmartesore

By | August 13, 2018

NATO fton Maqedoninë të nisë negociatat e anëtarësimit

By | July 11, 2018

PSE REPUBLIKA E MAQEDONISË VERIORE? – Nga Prof. dr. Abdulla Mehmeti

By | June 28, 2018

SHSHA NË ÇIKAGO: Në Maqedoni asnjë fjalë për çështjen e (pa)zgjidhur shqiptare

By | June 26, 2018

Pa zgjidhjen e të drejtës shqiptare nuk ka anëtarësim të Maqedonisë në institucionet e BE-së dhe në NATO

By | March 15, 2018

Gjyla Çeliku: Në qytetin e Alfabetit po na mallkojnë edhe në gjuhën shqip!

By | January 20, 2018

Kim Mehmeti: Të gjithë gënjejnë, gjuha shqipe nuk është zyrtarizuar

By | January 16, 2018

Yee nuk do të jetë ambasador i SHBA-ve në Shkup

By | December 9, 2017

Zgjedhjet në Maqedoni – Rezultatet paraprake, shqiptarët kryesojnë bindshëm në disa Komuna

By | October 15, 2017

Media serbe: Shqiptarët po përgatisin konfliktin Maqedoni – Serbi

By | August 1, 2017

Maqedoni, dy tërmete në mëngjesin e sotëm

By | June 18, 2017

Shkupi kërkon ekstradimin nga Greqia të ish-shefit të Antiterrorit i akuzuar përgjegjës për masakrën e Kumanovës

By | May 17, 2017

Ministria e Jashtme e Maqedonisë thërret ambasadorin e Shqipërisë

By | April 4, 2017

Fleckenstein: Platforma shqiptare nuk përbën rrezik për Maqedoninë (Video)

By | March 30, 2017

Maqedonia, në prag të sanksioneve nga BE-ja

By | March 25, 2017

Sergei Lavrovi paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni

By | March 24, 2017

INVESTIGIMI: Fushata kundër Soros, e sponsorizuar nga Rusia. Moska qendron edhe prapa letrës së senatorëve për Shqipërinë e Maqedoninë

By | March 23, 2017