VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: gjuhë zyrtare

Sa flitet gjuha shqipe në Zvicër?

By | March 4, 2019

WIKIPEDIA njeh shqipen si gjuhë të dytë zyrtare në Maqedoni

By | January 16, 2019

Intervista – Ahmeti: Duhet të jemi të kujdesshëm në procesin e ndryshimeve kushtetuese

By | December 9, 2018

Partitë shqiptare insistojnë që gjuha shqipe të figurojë në Kushtetutë

By | November 5, 2018

Shqipëria dhe Kosova përshëndesin Ligjin e gjuhëve në Maqedoni

By | March 15, 2018

Maqedoni: Ja si dhe ku është zyrtare gjuha shqipe (Dokument)

By | March 15, 2018

Dy faktet e njëpasnjëshëm në favor të ngritjes shqiptare – Nga SPARTAK NGJELA

By | March 14, 2018

Shkup: Protestë kundër propozim-legjislacionit për gjuhën shqipe

By | September 14, 2017

Protesta antishqiptare në Maqedoni shënon ditën 33

By | March 31, 2017

Zaev pas takimit me Ahmetin: “Janë kapërcyer disa dallime”

By | February 22, 2017

Gruevski refuzon Ali Ahmetin: Jo zyrtarizimit të gjuhës shqipe në Maqedoni

By | January 13, 2017

Ziadin Sela: Ose gjuha shqipe bëhet zyrtare, ose shqiptarët themelojnë parlamentin e tyre

By | January 12, 2017

Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë status shtet-formues

By | January 7, 2017

Kërçova pa flamur shqiptar dhe me mbishkrime maqedonisht

By | May 3, 2016