VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: shqiptaro-amerikanë

Urime nga zemra shkrimtares së shquar të kombit shqiptar, zonjës Vilhelme Vrana Haxhiraj – Nga Prof.dr. Eshref Ymeri, akademik

By | December 22, 2018

Dënoj terroristët – Nga Keze Kozeta Zylo

By | December 10, 2018

VIDEO: Dita e Flamurit” përkujtimi i 106 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë në Uster – Nga ARDIAN MURRAJ

By | December 4, 2018

Çikago nderon ditën e pavarësisë së Shqipërisë – Nga Skënder Karaçica

By | November 29, 2018

Thesari i Qarkut në Çikago përgëzon shqiptarët për Ditën e pavarësisë së Shqipërisë

By | November 11, 2018

Nju Jork, ceremoni për riatdhesimin e eshtrave të Mid’hat Frashërit

By | November 11, 2018

TV ILIRËT NË ÇIKAGO – Nga Skënder Karaçica

By | October 15, 2018

Muzikantja Dakoli në zbardhjen e krimeve të diktaturës

By | August 2, 2018

Shqiptaro-amerikanët, letër presidentit Trump, shqetësim për marrëdhëniet e SHBA me aleatët

By | July 26, 2018

Po tani që është vërtetuar se çështja “Babale” është e manipuluar, a do t’i arrestojnë pinjollët e Beogradit? – Nga Spartak Ngjela

By | June 20, 2018

Për të afërmit e viktimave të komunizmit, plagët mbeten të hapura (video)

By | May 16, 2018

Pse duhet të japë dorëheqjen Edi Rama – Nga Spartak NGJELA

By | May 13, 2018

Fytyra fashiste e Serbisë – Nga Skënder Karaçica

By | May 10, 2018

Pa zgjidhjen e të drejtës shqiptare nuk ka anëtarësim të Maqedonisë në institucionet e BE-së dhe në NATO

By | March 15, 2018

Gratë shqiptaro-amerikane në Çikago aktive në botën e artit figurativ – Reportazh nga Skënder Karaçica

By | February 1, 2018

Ngjela: Aleanca shqiptaro-amerikane mërzit shumë të korruptuarit, antishqiptarët dhe pushtuesit e territoreve

By | January 22, 2018

FOTO: Vullnetarët shqiptaro-amerikanë u japin ndihmë qytetarëve gjatë Luftës së Parë Botërore

By | August 17, 2017

18 vjetori i vrasjes së vëllezërve Bytyçi

By | July 10, 2017

Shirley DioGuardi: E ardhmja e Kosovës po rrezikohet seriozisht si një shtet sovran

By | July 3, 2017

Video: Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane: Qershor 1990, këtu zinte fill miqësia shqiptaro-amerikane

By | April 19, 2017

Reagim publik i Akademisë së Shkencave dhe Arteve Shqiptaro-Aerikane në New York: “I padrejtë ndalimi i z. Ramush Haradinajt në Francë, sidomos që është bërë me porosi nga Serbia”

By | January 6, 2017

Gazetarja shqiptaro-amerikane padit për ngacmim seksual ish-presidentin e “Fox News Channel”

By | December 14, 2016

GAZETARJA E ‘LOS ANGELES TIMES’ ROSE DOSTI NË KAMPET E INTERNIMIT TË FAMILJES

By | December 11, 2016

Presidenti i zgjedhur Trump flet për Shqipërinë

By | November 13, 2016