VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Emigracion

Zëri i Amerikës: Në Shqipëri vazhdon largimi i popullsisë (video)

By | September 16, 2019

Fotogaleri – Të rinjtë shqiptarë duan të ikin, në ambasadën gjermane të kujtohet korriku i vitit 1990

By | May 15, 2019

Vajza që qan në kufirin SHBA-Meksikë fituese e World Press Photo

By | April 12, 2019

Këndi i humorit: Mbas 15 vitesh emigracion i kthehet djali një gjirokastriti

By | March 2, 2019

Rreth 4 500 njerëz në botë humbën jetën duke emigruar më 2018

By | December 18, 2018

Sondazhi i ri i Gallup: 1.7 milionë shqiptarë duan ta braktisin vendin

By | December 13, 2018

Bashkim familjar në SHBA, avokati jep detajet: Ja kur jeni të papranueshëm

By | August 25, 2018

Emigracioni në konferencën e përbashkët për shtyp Trump-Conte

By | July 31, 2018

Trumpi kërcënon me mbylljen e qeverisë, nëse Kongresi nuk miraton financimin e murit të Meksikës

By | July 29, 2018

Nëna pa dokumente kërkon të bashkohet me fëmijët e saj

By | July 2, 2018

Një shqiptare hap biznes me synimin për të ndihmuar refugjatët (video)

By | July 1, 2018

Largohet edhe Vlahutin. Kush është italiani Soreca që e zëvendëson

By | May 25, 2018

CIA, për SHBA Shqipëria nuk kishte vlerë, synimi kryesor ishte monitorimi i rusëve, në rast lufte mund të na braktisnin

By | December 29, 2017

CIA: Ja pse u bllokua infiltrimi i agjentëve më 1952 dhe kush ishin kontaktet e amerikanëve te ballistët dhe legalistët

By | December 12, 2017

Ja si CIA tentoi të përdorte ballistët në emigracion për rrëzimin e Hoxhës, Greqia punoi për të aneksuar jugun e Shqipërisë

By | December 8, 2017

25 vjet pa dëgjuar zilen e shkollës dhe pa regjistrin nën sqetull – si përfundova nga mësues shkolle në pastrues shkolle! – Nga PETRO MEJDI

By | September 7, 2017

Suedi, numri i azilkërkuesve në vitin 2016 bie për 80 për qind

By | December 26, 2016

Në dy vjet 54 mijë kosovarë azil në Gjermani

By | April 16, 2016