VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Tito

Ja si u bë marrëveshja Hoxha-Tito për minimin e Korfuzit – Nga Paskal Milo

By | January 10, 2019

Kush është shqiptari që i shërbeu Titos, fitoi vendin e parë si kamarier në vitin 1974 (Video)

By | December 30, 2018

Hoxha: Tito donte të ndërhynte në punët e Shqipërisë, synonte kolonizimin e atdheut

By | May 12, 2018

“Hoxha pyeti me gjysmë zëri Titon se ç’do të bëhet me Kosovën” – Nga Spartak Topollaj*

By | May 9, 2018

Hoxha eliminoi rivalët dhe mori pushtetin, zbardhet ndikimi i jugosllavëve dhe si nisën përplasjet me Titon

By | May 7, 2018

Dokumentet, Hrushovi në sulm ndaj Hoxhës e Titos më 1962, Shqipëria vendi që kritikonte më tepër Bashkimin Sovjetik

By | March 4, 2018

CIA, më 1951 amerikanët i trembeshin konfliktit në Ballkan, pushteti i Titos mund të shtrihej në Tiranë nëse rrëzohej Hoxha

By | January 20, 2018

Kush ishte dashuria më e madhe e Titos – cilat ishin dy pasionet e tij (video)

By | January 2, 2018

CIA, SHBA urdhër të ndalohej ndërhyrja e Titos në Shqipëri, ja si nisën rebelimet kundër regjimit të Hoxhës

By | December 30, 2017

VIDEO – Brenda bunkerit bërthamor të Titos, ja ambientet ku do strehohej ai dhe gruaja

By | November 6, 2017

Stalini- komunistit jugosllav: Gëlltiteni Shqipërinë, sa më parë, aq më mirë – Nga BESNIK DIZDARI

By | October 28, 2017

CIA: Ja si serbët nxitën përçarjen e shqiptarëve më 1953, përplasjet e Xhafer Devës me Dushan Mugoshën dhe si UDB eliminoi kundërshtarët e Jugosllavisë

By | September 30, 2017

CIA: Ja negociatat e Zogut me Titon për të rrëzuar Hoxhën, detajet e takimi në Shkup dhe si e mashtruan jugosllavët

By | September 1, 2017

Kur e gjithë Prishtina kishte dalë në rrugë për ta pritur Titon më 1975 (Fotot)

By | June 24, 2017

1 prill 1945 – Në Tivar u masakruan mijëra djem shqiptarë

By | April 1, 2016

Fadil Hoxha e bëri Kosovën pjesë kushtetuese të ish-Federatës jugosllave Nga Rrahman Parllaku

By | March 17, 2016

Letrat e Titos: Urdhërat strategjikë për Miladin Popoviçin në Shqipëri Nga Admirina Peçi

By | November 12, 2015

23 gushti Dita Evropiane e viktimave të stalinizmit dhe të nazizmit

By | August 24, 2015

Zbulohet dokumenti sekret i CIA-s: kë donin amerikanët në pushtet pas vdekjes së Titos

By | July 29, 2015

KOMUNIZMI ËSHTË NJË SISTEM TOTALITAR I QEVERISJES – Vështrim nga SKËNDER MULLIQI

By | June 5, 2015