VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Boris Johnson

Johnson në reanimacion, Mbretëria e Bashkuar: Shëndeti i tij është përkeqësuar ndjeshëm!

By | April 7, 2020

Kryeministri Boris Johnson në kujdes intensiv

By | April 6, 2020

Boris Johnson po trajtohet me oksigjen në spital. Ç’po ndodh me kryeministrin britanik?

By | April 6, 2020

Kryeministri britanik dërgohet në spital për shkak të simptomave të virusit

By | April 6, 2020

Kryeministri britanik Boris Johnson rezulton pozitiv për koronavirusin

By | March 27, 2020

NJË HISTORI ENDE E HAPUR – Nga Beppe Severgnini – E përktheu Eugjen Merlika

By | February 4, 2020

Boris Johnson shënoi fitore historike në zgjedhjet e së enjtes (video)

By | December 13, 2019

Johnson refuzon propozimin e Trumpit për aleancë zgjedhore me Farage

By | November 2, 2019

Johnson sfidues pasi parlamenti voton për të detyruar vonesën e Brexitit

By | October 19, 2019

Parlamenti britanik në seancë të rrallë për votimin jetik të Brexit-it

By | October 19, 2019

Gjykata e Lartë britanike: Pezullimi i parlamentit, i paligjshëm

By | September 24, 2019

MBURRJE DHE ANTIPATI PËR BE: JOHNSON E TRUMP NË PASQYRË – Nga SERGIO ROMANO – E përktheu Eugjen Merlika

By | September 16, 2019

Vëllai i kryeministri britanik lë politikën pas diskutimeve për Brexit

By | September 5, 2019

Miratohet projektligji që bllokon Brexitin pa marrëveshje

By | September 4, 2019

Johnson përjashton 21 deputetë nga grupi parlamentar i partisë së tij

By | September 4, 2019

Ndërlikohet më shumë procesi i Brexit-it

By | September 3, 2019

Kryeministri Johnson kërkon mbylljen e sesionit aktual të parlamentit britanik

By | August 28, 2019

Johnson kërkon heqjen e ndalesës kufitare nga marrëveshja për Brexit

By | August 20, 2019

Boris Johnson mund të jetë kryeministri i fundit i Britanisë

By | August 4, 2019

Brexiti dhe aleanca SHBA-Britani

By | August 1, 2019

Johnson nuk është shqiptar, studiuesi amerikan sqaron keqkuptimin

By | July 27, 2019

Kryeministri britanik Johnson përgatit terrenin për zgjedhje të reja

By | July 26, 2019

Kryeministri i ri britanik stërnip shqiptari – Ja ç’thotë studiuesi

By | July 26, 2019

Ivanka Trump uron Johnson, që u bë kryeministër i… Xhamajkës

By | July 25, 2019