VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: CIA

Si agjenti shqiptar i CIA-s Ton Koka e mbrojti Ernest Koliqin nga shenjestra e KGB-së Nga Ardian Ndreca

By | July 24, 2020

“Shefi i Gestapos së Hitlerit u strehua në Tiranë”, ish-oficeri i Sigurimit pohon akuzat e CIA-s

By | October 9, 2019

CIA: Misionet sekrete të pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë dhe detyrat që u besoheshin gjatë operacioneve

By | September 23, 2019

Mediat amerikane, SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

By | September 10, 2019

Ish-agjenti i CIA-s pranon se ka bashkëpunuar me agjentët kinezë

By | May 2, 2019

U nda nga jeta Fausto Cattaneo, për shumë vite drejtues i shërbimeve të anti-drogës

By | February 12, 2019

Drejtoresha e CIA-s udhëton në Turqi për vrasjen e Khashoggit

By | October 23, 2018

VIDEO – Raporti i CIA-s, reagon PD: Vetëm vëllai i Agron Xhafës mund t’i thotë CIA-s se është e pasaktë, pse nuk bën analizat e drogës së kapur?

By | August 20, 2018

CIA publikon raportin e ri për Ballkanin: Shqipëria burim kryesor për kanabisin

By | August 20, 2018

Parashikimi i CIA-s: Evropa ndahet në tri pjesë, ja ku do jetë Shqipëria

By | July 11, 2018

ECHR: Lituania dhe Rumania bashkëfajtore në torturat e CIA-s

By | May 31, 2018

Betohet e para grua në krye të CIA-s

By | May 22, 2018

Senati konfirmon zonjën Haspel drejtore të CIA-s

By | May 18, 2018

Komisioni i senatit mbështet zonjën Haspel për drejtore të CIA-s

By | May 16, 2018

Komentet e zyrtares për senatorin McCain shkaktojnë reagime

By | May 11, 2018

CIA jep alarmin: 40% e të punësuarve në Shqipëri, në kufijtë e ekzistencës

By | May 10, 2018

Fati i mjekut që ndihmoi CIA-n të gjente Bin Ladenin

By | May 4, 2018

Britania e shqyrton mundësinë t’u japë Skripalëve “identitete të reja”

By | April 8, 2018

Dokumenti i CIA-s: Komandanti i kampit të Tepelenës përdhunonte femrat e bukura

By | April 2, 2018

Shërbimet sekrete të SHBA: Amerikanë, ja pse të mos blini smartfonë kinezë!

By | February 15, 2018

CIA: Rusia drejtonte ushtrinë shqiptare më 1952, kudo kishte këshilltarë, ja si veriu luftonte regjimin komunist

By | February 2, 2018

CIA: Ja si më 1955 rusët pushtuan institucionet shqiptare, Moska drejtonte politikat e qeverisë së Enver Hoxhës, roli që kishte Mehmet Shehu

By | February 1, 2018

DOKUMENTI – Zbulohet plani i CIA-s dhe gjermanëve për ndarjen e Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare

By | January 31, 2018

Ja planet e CIA për revolucion në Shqipërinë komuniste, e pakënaqur me programin e Ahmet Zogut

By | January 31, 2018