VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nikita Hrushov

Kriza e raketave, nxirret në ankand harta e sulmit amerikan në Kubë

By | April 10, 2018

Dokumentet, Hrushovi në sulm ndaj Hoxhës e Titos më 1962, Shqipëria vendi që kritikonte më tepër Bashkimin Sovjetik

By | March 4, 2018

Dokumentet, ja si Hoxha nisi sulmet ndaj Hrushovit më 1961, të gjithë ambasadorët në unison kundër liderit sovjetik

By | March 2, 2018

Zbulohet biseda e tensionuar Hoxha-Hrushov më 1960, diktatori shqiptar sulme e akuza ndaj liderit sovjetik, ja si mori fund bashkëpunimi me BRSS

By | February 11, 2018

Zbardhen bisedat mes Hoxhës e Hrushovit, lideri sovjetik dënoi pushkatimin e Liri Gegës, ja porositë për marrëdhëniet me Titon

By | February 6, 2018

CIA: Ja si Hrushovi më 1962 nisi goditjet ndaj Shqipërisë, përmirësoi marrëdhëniet me Beogradin dhe bëri për vete të gjitha shtetet e tjera komuniste

By | November 17, 2017

CIA zbardh detajet nga vizita e Hrushovit në Shqipëri, ja si amerikanët ndryshuan planin për rrëzimin e regjimit, synohej denigrimi i figurës së krerëve të PPSH

By | October 30, 2017

CIA: Ja si u ashpërsua “lufta” Tiranë-Moskë, Hrushovi më 1962 bëri thirrje për rrëzimin e Hoxhës, PPSH u përgjigj me shkrime në gazeta

By | October 2, 2017

Ylljet Aliçka: Kur Hrushovi kaloi pranë fshatit tonë (intervista)

By | November 19, 2015