VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Turqi

Mësuesi turk i dorëzuar nga Kosova shërbimit inteligjent të Turqisë, dënohet me 8 vjet burg i akuzuar si Gylenist

By | February 5, 2020

Nënshkrimi i marrëveshjes tregtare Zvicër-Turqi është ngrirë

By | February 5, 2020

Vendet e rajonit solidarizohen me Turqinë pas tërmetit të fuqishëm

By | January 25, 2020

Kosova e gatshme t’i pranojë kosovarët që mund t’i ekstradojë Turqia

By | November 11, 2019

Mediat bullgare: Gruevski është larguar edhe nga Hungaria

By | November 17, 2018

Merkel: Një Turqi e qëndrueshme, e begatë dhe demokratike është në interesin e Gjermanisë

By | August 30, 2018

E bujshme – Dënimi i Skënderbeut, turqit dalin kundër UEFA-s

By | March 31, 2018

Rama: Shqiptarët e shohin Turqinë si një shtet të rajonit

By | October 12, 2017

Gjermania, paralajmërim për udhëtimin e gjermanëve në Turqi

By | September 6, 2017

Turqia në prag të 15 korrikut

By | July 13, 2017

Turqia arreston një pilot sirian

By | April 7, 2017

Shqipëria dhe Kosova duhet shfrytzuar për të mbarë luftën civile në Turqi – Nga Mr.sc.Nue Oroshi

By | February 25, 2017

Këshilltari i Erdoganit, shqiptari Sabri Demiri:Mbështesim Idrizin për të vërtetën e tragjedisë së Çamërisë

By | February 18, 2017

Serbia i ka kërkuar Zvicrës, Turqisë, Gjermanisë etj t’i mbrojnë ambasadat e tyre nga “shqiptarët terroristë”

By | January 12, 2017

Turqi: Një person shtie me armë zjarri afër ambasadës amerikane

By | December 20, 2016

Kosova dhe Shqipëria së shpejti me konsullatë të përbashkët në Turqi dhe Danimarkë

By | November 19, 2016

Ministri Bushati takim me diasporën shqiptare në Ankara

By | October 26, 2016

Atentatet më tragjike në Turqi që prej vitit 1982

By | October 11, 2015

Euronews: Ministri gjerman, shqiptarëve: Hajdeni si emigrantë, jo si azilantë

By | August 28, 2015

Vriten 4 policë dhe një ushtar nga sulmet terroriste në Shërnak të Turqisë

By | August 10, 2015

Sulme të reja në Turqi, një mjet shpërthyes ka dëmtuar gazsjellësin në Sirnak

By | July 30, 2015