VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nderi i Kombit’

Zëri i Amerikës: Vdiq Nexhmije Pagarusha

By | February 7, 2020

Spiunët e Sigurimit dhe UDB-së Shqipëria i bën ministra, deputetë, ambasadorë, kalorës të Skënderbeut, Nderi i Kombit… – Nga SHABAN MURATI

By | January 8, 2020

Bashkia e Tropojës nderon gazetarin Elez Biberaj me titullin “Qytetar Nderi i Tropojës”

By | May 3, 2019

Taulant Balla propozon që Veteranëve të LANÇ t’u jepet urdhëri Nderi i Kombit

By | April 26, 2019

100 vjet Vllaznia! Meta nderon klubin e sportistët

By | February 24, 2019

PELEGRINAZH ME VEPRIMTARI SOLEMNE E FESTIVE TE TYRBJA E DERVISHIT TË LUZHËS – Fotoreportazh nga Ramiz LUSHAJ

By | July 15, 2018

NDËRRON JETË PRESIDENTI I NDERIT I VATRËS AGIM KARAGJOZI

By | March 31, 2018

Intervista – Lili Cingu: Ja amaneti i fundit që la para ikjes Rexhep Çeliku

By | January 13, 2018

Nishani vlerëson me “Nderi i Kombit” Orkestrën Simfonike të RTSH dhe dirigjentët Ferdinand Deda e Eno Koço

By | May 19, 2017

Mentor Nazarko: “Shqipëria shpall Himarën ‘Nder i Kombit’, pse e bojkotuan Nishanin PD dhe PBDNJ?”

By | May 9, 2017

Më 7 maj 1933 lindi Nexhmije Pagarusha, Mbretëresha e Këngës Shqipe (video)

By | May 7, 2017

Intervista – Rrahman Parllaku: Pse të mos dekorohet Liri Belishova? Pse të mos shpallet dëshmor Hysni Lepenica?

By | December 6, 2016

Kompozitori Tish Daija (1926-2003) vlerësohet me ‘Nderi i Kombit’ (fotot)

By | November 5, 2016

Tropojë: Presidenti Nishani dekoron Dervishin e Luzhes

By | October 30, 2016

Presidenti Nishani vlerësoi atdhetarin, humanistin dhe klerikun Rexhep Tarçuk Balaj (Dervishi i Luzhës) (pas vdekjes) me Dekoratën “Nderi i Kombit”

By | October 30, 2016

Eksodi1999 – Nishani dekoron qytetin e Kukësit me “Nderi i Kombit”

By | April 16, 2016

Poeti i nëmur Bilal Xhaferri – Sprovë nga Prof. dr. Resmi Osmani

By | March 4, 2016

I jepet lamtumira e fundit akademikut Kristo Frashëri

By | February 3, 2016

Kristo Kirka – vdes ne burgun e Burrelit më 28 Prill 1955

By | January 23, 2016

Suzana Arbnori: PD e braktisi Pjetrin (Intervistë e vitit 2011)

By | January 18, 2016

Vath Koreshi dhe Faslli Haliti

By | November 8, 2015

Profili i një analistit të shquar shqiptaro-amerikan, Nderi i Kombit – Nga FRANK SHKRELI

By | November 3, 2015

Nismë për shpalljen e Aristidh Kolës ‘Nderi i Kombit’

By | October 20, 2015

Marie Logoreci merr ‘Nderi i Kombit’ – pas vdekjes

By | September 24, 2015