VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: kriza politike

ANKTHI I TRADHTARËVE TË KOSOVËS: POPULLI QË DO T’I SHPORRË SHUMË SHPEJT! – Nga Kolonel Hajro LIMAJ Drejtor i Institutit të Politikave të Sigurisë Kombëtare

By | April 4, 2020

Brahimi: Tarifa rrëzoi qeverinë Haradinaj, po rrëzon edhe qeverinë Kurti

By | March 19, 2020

Paris-presse (1954) – Kriza politike në Shqipëri. Enver Hoxha, pas akuzave të rënda të Mehmet Shehut, është arrestuar për tradhti

By | October 28, 2019

Zëri i Amerikës – Tiranë: Opozita shpreson zgjedhje të parakohshme, qeveria dialog në institucione

By | September 29, 2019

Ministri hungarez flet para zgjedhjeve: Mjaft me ndërkombëtarë që u tregojnë çfarë duhet të bëni. Asnjë i huaj s’mund të jetë më shqiptar se shqiptarët

By | June 29, 2019

Intervista – Basha: Nuk ka zgjedhje më 30 qershor

By | June 23, 2019

Dhoma Amerikane: Bizneset jetojnë nën presionin dhe pasigurinë e klimës politike, pengohen investimet

By | June 22, 2019

Intervista – Rama: Nuk e negociojmë demokracinë

By | June 21, 2019

“Rama po e çon vendin në konflikt civil”, çfarë u diskutua në takimin e Metës me ambasadorët

By | June 18, 2019

Kriza politike, një delegacion i Kongresit Amerikan mbërrin në Tiranë

By | May 28, 2019

Kriza politike – Basha takim konfidencial me Metën. Bisedë kokë më kokë

By | March 27, 2019

Kriza politike në Shqipëri duhet të zgjidhet me një Qeveri teknike dhe me zgjedhje të parakohshme – Nga Nue Oroshi

By | March 2, 2019

Ambasadorja gjermane në Kosovë: Prapa krizës janë lufta për pushtet, armiqësitë dhe frika e politikanëve (intervista)

By | August 8, 2017

Analistët: Mungesa e pranisë së BE, SHBA iu lë hapësirë krizave, polarizimit në Ballkan

By | May 16, 2017

Në Washington DioGuardi organizon dëshmi për krizën politike në Maqedoni dhe çështjen e (pa)zgjidhur shqiptare

By | May 14, 2017

Fevziu: Reagimet e zbehta të Topallit, Bregut, Selamit

By | May 11, 2017

Johannes Hahn pritet me protesta antishqiptare në Shkup

By | March 21, 2017

Maqedoni: Ivanov ende nuk e mandaton Zaevin, rriten tensionet

By | March 1, 2017

BDI kërkon dorëheqjen e Ivanovit – opozita maqedonase votë mosbesimi

By | June 13, 2016

Presidenti Ivanov i shfuqizon faljet për 22 politikanë

By | May 27, 2016

Kriza politike maqedonase “lë në harresë” çështjet e pazgjidhura shqiptare

By | May 1, 2016

Analistët: Kosova mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme në vjeshtë

By | April 18, 2016

Ekspertët: Kriza s’e bllokon Specialen

By | March 29, 2016

Zëri i Amerikës: Kriza politike në Kosovë (Video)

By | February 7, 2016