VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Mehmet Shehu

Misteri i katër vetëvrasjeve, nipi i Mehmet Shehut tregon historitë e pathëna të familjes

By | June 27, 2020

Maliq Sadushi: Kadri Hazbiu na thirri në zyrë ne katër zëvendësministrat për Mehmet Shehun dhe…

By | June 19, 2020

Një tregim nga hetuesia ruse dhe pse nuk është sqaruar ende edhe pas afro dyzet vjetësh çështja e Mehmet Shehut – Nga Prof. Fatmir SHEHU

By | June 14, 2020

L’Aurore (1949)- Moska kërkon të zëvendësojë Enver Hoxhën me gjeneralin Mehmet Shehu

By | May 10, 2020

Fëmijët e të pushkatuarit fitojnë gjyqin: I hiqet emri “Mehmet Shehu” një rruge në Ballsh!

By | January 14, 2020

Paris-presse (1954) – Kriza politike në Shqipëri. Enver Hoxha, pas akuzave të rënda të Mehmet Shehut, është arrestuar për tradhti

By | October 28, 2019

Vdekja e Mehmet Shehut – Artan Fuga: Budallallëku nga nisen historianët. Pse njerëzit që lënë një letër nuk vetëvriten

By | September 10, 2019

PSE ENVER HOXHA ÂSHT NË KRYE ?[1] – Nga MUSTAFA KRUJA

By | August 27, 2019

Intervista – Isuf Kalo: Pse Nexhmija ishte në ankth për Enverin, si i kam njohur Shehun dhe Hazbiun

By | August 16, 2019

“Unë, i biri i Bashkim Shehut dhe nipi i Mehmet Shehut, oficer në ushtrinë franceze”

By | July 14, 2019

Historia e Nikolla Velços, vëllait të Marjeta Shehut dhe rikthimi i tij tek violonçeli Nga Gëzim Kabashi

By | July 14, 2019

Bashkim Shehu, djali i ish- kryeministrit: Ma ndaluan të dilja pas orës 9, e vërteta e gruas sime me diplomatin te lokali nga Liqeni

By | July 13, 2019

Takimet e Marjeta Shehut me zbuluesin francez dhe akuzat për Mehmet Shehun, Kadri Hazbiun e Feçor Shehun

By | July 13, 2019

Gjykata Administrative pranon padinë për heqjen e emrit të Mehmet Shehut nga rruga e Ballshit

By | May 23, 2019

PRILL 1967 “REVOLUCIONI KULTURAL” KUSH I KUJTON VIKTIMAT E TIJ?! – Nga Fritz RADOVANI

By | April 16, 2019

Disa foto që i shtojnë dyshimet mbi vetëvrasjen e Mehmetit – Nga XHEVDET SHEHU

By | January 20, 2019

U vra apo u vetëvra Mehmet Shehu? Ç’thonë i biri dhe personat e afërt

By | January 11, 2019

DOSSIER – Urdhëri i Mehmet Shehut më 1945: Kujt t’i kërkohet arma, duhet të dorëzojë armën ose shpirtin

By | December 24, 2018

Maria, kamerierja e Ishullit të Gjuetisë: Ja pse i trembeshim më shumë Mehmetit se Enverit

By | December 22, 2018

Ajo natë e 17 dhe 18 dhjetorit të vitin 1981- Mehmet Shehu, një komedi pas lajmit të vetëvrasjes

By | December 16, 2018

Si i ekzekutoi Mehmet Shehu pa gjyq 22 djem dhe burra në Martanesh, ja lista

By | November 25, 2018

LETRA – Masakra komuniste në Lushnje e kryer nga Dushan Mugosha dhe Mehmet Shehu

By | October 21, 2018

Dokumenti sekret – Sa të internuar kishte më 1962, përgjigjja befasuese e Mehmet Shehut

By | October 15, 2018

“E donte të vdekur vetë Enveri”, si e torturuan Dom Lazër Shantonë. Telegramet që i nisi Mehmet Shehut

By | September 28, 2018