VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Irani

Teheran, forca speciale si përgjigje ndaj protestave (video)

By | January 12, 2020

Tensione të larta në Iran, të vrarë e të plagosur në protesta

By | November 18, 2019

Media: SHBA arrijnë në përfundimin se Irani është autor i sulmeve ndaj naftës saudite

By | September 17, 2019

SHBA: Irani po lëviz drejt bisedimeve për programin bërthamor

By | September 6, 2019

Në vazhdën e tensioneve, Irani kryen test të ri raketor

By | August 24, 2019

Irani – temë diskutimesh në takimet e sekretarit Pompeo me presidentin rus, Putin

By | May 14, 2019

Ministrat evropianë shqyrtojnë mundësi për ruajtjen e marrëveshjes bërthamore me Iranin

By | May 13, 2019

The Intercept: “John Bolton dëshiron të bombardojë Iranin”

By | January 16, 2019

Irani prezanton raketë të re balistike teksa refuzon negociatat me SHBA-në

By | August 14, 2018

Pandeli Majko i rrezikuar nga një sulm terrorist

By | August 10, 2018

Shkaktoi autogolin në minutën e 95-të, lojtari i Marokut: Jam një idiot!

By | June 16, 2018

Guterres i kërkon Trumpit të mos tërhiqet nga marrëveshja me Iranin

By | May 3, 2018

Mes protestash, Irani bllokon rrjetet Instagram dhe Telegram

By | December 31, 2017

Irani dhe Kina kanë zhvilluan stërvitje ushtarake në Gjirin Persik

By | June 18, 2017

Irani vë në dispozicion hapësirën ajrore për avionët e Rusisë

By | February 11, 2017

Irani i kundërpërgjigjet Trumpit, ndalon hyrjen e amerikanëve në vend

By | January 29, 2017

Obama i zgjat sanksionet joatomike kundër Iranit

By | January 15, 2017

Obama: Rusia, Irani dhe Siria kanë “gjak në duart e tyre” në Alep

By | December 17, 2016

Zyrtare: Sulmuesi në Mynih, 18 vjeçar gjermano-iranian

By | July 23, 2016

Irani ka në plan të blejë 80-90 avionë nga kompania Boeing dhe Airbus në vit

By | August 2, 2015

Izrael: Takim Carter-Netanyahu

By | July 21, 2015

Këshilli i Sigurimit miratoi heqjen e sanksioneve ndaj Iranit

By | July 20, 2015

Presidenti Obama promovon marrëveshjen me Iranin

By | July 16, 2015

Bota përshëndet marrëveshjen bërthamore me Iranin

By | July 14, 2015