VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: bërthamore

Britania, Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjidhje për shkeljet e Iranit

By | January 14, 2020

Presidenti Trump dhe Kim Jong Un takohen në zonën e çmilitarizuar

By | July 1, 2019

Ministrat evropianë shqyrtojnë mundësi për ruajtjen e marrëveshjes bërthamore me Iranin

By | May 13, 2019

Zvicra i mbulon autostradat me çati diellore

By | September 11, 2018

Rusia synon të zgjerojë projektet bërthamore jashtë vendit

By | June 14, 2018

Kina thirrje gjitha palëve që t’i përmbahen marrëveshjes bërthamore

By | May 9, 2018

Macron: Franca, Britania dhe Gjermania shprehin keqardhje për vendimin e Trumpit

By | May 8, 2018

Ruhani: Irani do të vazhdojë të qëndrojë në marrëveshjen bërthamore

By | May 8, 2018

Tusk: BE do të veprojë në unitet përballë politikave të Trumpit

By | May 8, 2018

Trumpi njofton tërheqjen nga marrëveshja me Iranin

By | May 8, 2018

Kim Jong-un: Do të ftojmë ekspertë e gazetarë të huaj për mbylljen e objektit bërthamor

By | April 30, 2018

Kremlini: Nuk ka alternativë për marrëveshjen bërthamore me Iranin

By | April 23, 2018

Koreja e Veriut: Pezullojmë provat bërthamore dhe raketore

By | April 21, 2018

SHBA dhe evropianët vazhdojnë bisedimet për marrëveshjen bërthamore

By | March 22, 2018

Koreja Veriore nuk i është përgjigjur ende takimit me Trumpin

By | March 12, 2018

Trumpi: Përparim i mundshëm për Korenë e Veriut

By | March 6, 2018

Presidenti jugkorean nis një delegacion drejt Koresë Veriore

By | March 4, 2018

Trumpi, ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

By | January 13, 2018

Koreja Veriore: Të gjithë SHBA-në e kemi nën rrezen tonë bërthamore

By | January 1, 2018

“Shkurtabiqi me raketa” kundër “plakut të çmendur” dhe pjesës tjetër të botës

By | December 30, 2017

Kundërshtohet vendimi iranian për të dënuar me vdekje studiuesin suedezo-iranian

By | December 28, 2017

Kërcënimet e një spurdhjaku – Nga Andon Dede, Nju York

By | November 1, 2017

Koreja e Veriut zotohet të përshpejtojë programin bërthamor

By | September 13, 2017