VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: trupat Amerikane

Garda e Iowa-s pritet të dërgojë në Kosovë 400 trupa shtesë

By | May 9, 2020

Kurti: Nuk besoj që trupat amerikane do të tërhiqen nga Kosova

By | March 10, 2020

Irani sulmon bazat ushtarake amerikane në Irak

By | January 8, 2020

Trupat amerikane tërhiqen nga baza më e madhe në veri të Sirisë

By | October 20, 2019

Trumpi pranon dështimin e politikave amerikane në Siri dhe Irak

By | March 3, 2019

Senati amerikan kundër tërheqjes së trupave nga Siria dhe Afganistani

By | February 5, 2019

Trumpi ia anulon Pelosit udhëtimin me aeroplan ushtarak në Afganistan

By | January 18, 2019

The Intercept: “John Bolton dëshiron të bombardojë Iranin”

By | January 16, 2019

“Trupat amerikane tërhiqen nga Siria”, Kurdët: Shteti Islamik do rimëkëmbet

By | December 20, 2018

Presidenti Trump nderon ushtarët amerikanë në Luftën e Parë Botërore

By | November 12, 2018

Presidenti Trump shkon në Francë për të shënuar 100 vjetorin e Luftës së Parë Botërore

By | November 9, 2018

Polonia blen sistem të mbrojtjes raketore nga SHBA-ja

By | March 28, 2018

Pence viziton papritur Kabulin, komenton strategjinë e re të luftës

By | December 22, 2017

Trumpi arrin në Korenë e Jugut

By | November 7, 2017

Dita e Bastijës dhe simbolika e pjesëmarrjes së presidentit Trump

By | July 14, 2017

IS-i mund të ketë sulmuar me armë kimike trupat amerikane

By | September 22, 2016

Analistët dhe pikëpamjet izoluese të Trumpit

By | April 5, 2016

Biden: Do t’ia nxjerrim zemrën ISIS-it

By | March 8, 2016