VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: sanksionet

Ministrat evropianë shqyrtojnë mundësi për ruajtjen e marrëveshjes bërthamore me Iranin

By | May 13, 2019

Conte tek Putini: Rusia është një partner strategjik i Italisë…

By | October 24, 2018

SHBA tërhiqet nga Traktati i Miqësisë i vitit 1955 me Iranin

By | October 3, 2018

Trumpi do të hiqte sanksionet ndaj Rusisë për ndonjë kompromis në Siri e Ukrainë

By | August 21, 2018

SHBA ndëshkon kompani ruse dhe kineze për shkelje të sanksioneve ndaj Koresë Veriore

By | August 16, 2018

Turqia dhe SHBA-ja zotohen se “do t’i zgjidhin çështjet”

By | August 3, 2018

Rusia shkurton shpenzimet ushtarake – për herë të parë në dekada

By | May 2, 2018

Thellim i çarjes strategjike në Ballkanin Perëndimor – Nga Shaban Murati

By | April 2, 2018

SHBA: Kryengritësit në Jemen armatosen nga Irani

By | December 15, 2017

Flynn pranon fajësinë për deklarata të rreme

By | December 1, 2017

Trumpi: Putini ndien se s’ka ndërhyrë në zgjedhjet tona

By | November 12, 2017

Koreja e Veriut zotohet të përshpejtojë programin bërthamor

By | September 13, 2017

Kina thotë se do të pezullojë importet nga Koreja e Veriut

By | August 14, 2017

Presidenti Trump pritet t’i nënshkruajë sanksionet ndaj Rusisë

By | July 31, 2017

Trump: Nuk i heq sanksionet ndaj Rusisë, pa arritur marrëveshje për Sirinë dhe Ukrainën

By | July 14, 2017

Rusia vazhdon sanksionet ndaj Shqipërisë dhe Malit të Zi

By | July 6, 2017

Demokratët kërkojnë hetim për biznesin e Trumpit në Azerbajxhan

By | March 31, 2017

Trumpit mund t’i paralizohet e drejta e vetos mbi sanksionet ruse

By | February 9, 2017

Departamenti i Thesarit zbut disa kufizime ndaj Rusisë

By | February 3, 2017

Trumpi: Mund të anulojmë sanksionet ndaj Rusisë

By | January 14, 2017

BE: Liderët pajtohen për zgjatjen e sanksioneve kundër Rusisë

By | December 16, 2016

Sanksionet ndaj Rusisë nxjerrin në pah përçarjet në Evropë

By | June 22, 2016

SHBA zgjat sanksionet ndaj Rusisë edhe një vit

By | March 4, 2016

Irani ka në plan të blejë 80-90 avionë nga kompania Boeing dhe Airbus në vit

By | August 2, 2015