VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: presidenti Trump

Shtëpia e Bardhë dënon video parodinë e dhunshme

By | October 14, 2019

Presidenti Trump dhe procesi për shkarkim nga posti

By | October 10, 2019

DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres

By | October 8, 2019

Presidenti Trump sulmon Senatorin republikan Mitt Romney

By | October 6, 2019

Shtëpia e Bardhë: Emërimi i zotit Grenell pasqyron angazhimin e presidentit për dialogun Kosovë Serbi

By | October 4, 2019

Ambasadori i ShBA në Gjermani përfaqësues i presidentit Trump për bisedimet Kosovë Serbi

By | October 4, 2019

Në SHBA: Demokracia amerikane kërcënohet seriozisht – Nga SAMI REPISHTI, PHD.*

By | October 3, 2019

Masa për mbrojtjen e identitetit të informatorit për bisedën Trump – Zelensky

By | September 29, 2019

Presidenti Trump dënon veprimet e Iranit në fjalimin e tij në OKB

By | September 24, 2019

Polemikat për hetime ose jo të përfshirjes së zotit Biden në Ukrainë

By | September 23, 2019

Trump e pranon se ka biseduar për Bidenin me presidentin ukrainas

By | September 23, 2019

Biseda Trump-Zelenskiy, në qendër të polemikave

By | September 21, 2019

Zëri i Amerikës: Kush është Robert O’Brien, këshilltar i ri i Sigurisë Kombëtare të SHBA

By | September 19, 2019

SHBA fuqizon masat kundër terrorizmit

By | September 11, 2019

Uragani Dorian i afrohet Floridës – presidenti Trump anulon udhëtimin në Poloni

By | August 30, 2019

Presidenti Trump anulon takimin me kryeministren e Danimarkës

By | August 21, 2019

Kritikohet Presidenti Trump për thëniet se sulmet në masë u shkaktuan nga probleme mendore

By | August 9, 2019

SHBA, ndryshime të tjera në udhëheqjen e zbulimit kombëtar

By | August 9, 2019

Përplasjet Trump-Cummings për Baltimorën

By | August 2, 2019

Dorëhiqet shefi i zbulimit kombëtar Dan Coats

By | July 29, 2019

SHBA: Gjykata e Lartë vendos në favor të Presidentit Trump për çështjen e murit

By | July 27, 2019

Ditë dramatike në Uashington me seancën e Prorkurorit të Posaçëm, Mueller

By | July 24, 2019

Pritshmëri e lartë për dëshminë e Prokurorit të Posaçëm Mueller në Kongres

By | July 22, 2019

SHBA, ashpërsohet më tej polemika mes Presidentit dhe ligjvënëseve demokrate

By | July 21, 2019