VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: grekët

VIDEO – Historiani grek Konstantinos Pangalis thotë: Shqiptarët janë të parët e tokës sonë!

By | February 21, 2020

Garë e re armatimeve në Ballkan, gazeta Gjermane: Ja ku renditet Shqipëria

By | July 31, 2019

Le Gaulois (1914) / Ismail Qemali – vlonjatëve: “Merrni armët që të mbrojmë qytetin ndaj armiqve!”

By | November 10, 2018

Gazi Hasanas: Qerim Butka dhe snajperat që i dolën në mbrojtje Korçës – Nga Vepror Hasani

By | October 11, 2018

Theodoros Pangalos: Grekët, shqiptarët, shkupjanët, ‘Una faccia, una razza’ _ “NJë fytyrë, një rracë!”

By | May 16, 2018

Rreth 10 000 maqedonë protestojnë kundër ndryshimit të emrit

By | March 4, 2018

Shqiptarët mbrojnë Greqinë, dëshmi rrëqethëse nga kufiri me Turqinë

By | March 3, 2018

Rrjeti i aleancave ndërballkanike, inteligjenca e shquar e Skënderbeut – Nga Ylli Polovina

By | July 23, 2017

“Amaneti që kryeministri Edi Rama nuk duhet të harrojë për çështjen çame. Në Himarë nuk ka asnjë grek” Nga Spartak Ngjela

By | February 14, 2017

MANOLIS GLEZOS – GREQIA PËRBËHET NGA DY POPUJ, GREKËT DHE ARVANITËT

By | January 27, 2017

Kriza greke/ Janullatos: Grekët pinin kafe në kohën kur shqiptarët u mblidhnin ullinj!Kriza greke/ Janullatos: Grekët pinin kafe në kohën kur shqiptarët u mblidhnin ullinj!

By | January 10, 2017

Kryeministri Edi Rama: Grekët na kanë ndihmuar dhe i kemi ndihmuar, por kurrë nuk u kërkuam që të ndërrojnë emrin për t’i mbajtur me bukë

By | November 3, 2016

GAZETARËT AMERIKANË NDIHMUAN REFUGJATËT SHQIPTARË QË SHPËTUAN NGA MASAKRAT GREKO-SLLAVE – Nga ARTUR VREKAJ

By | September 23, 2015

Greqi – Rihapen bankat

By | July 20, 2015