VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Bashkim Shehu

ARTI DHE SHOQËRIA – Esé nga ERNESTO SABATO – Përkthyen nga origjinali Edlira Hoxholli dhe Bashkim Shehu

By | April 30, 2020

Takim prezantues për romanin e ri “TRIPTIKU I MAGJISTARËVE” të Bashkim Shehut

By | February 18, 2020

“Unë, i biri i Bashkim Shehut dhe nipi i Mehmet Shehut, oficer në ushtrinë franceze”

By | July 14, 2019

Historia e Nikolla Velços, vëllait të Marjeta Shehut dhe rikthimi i tij tek violonçeli Nga Gëzim Kabashi

By | July 14, 2019

Bashkim Shehu, djali i ish- kryeministrit: Ma ndaluan të dilja pas orës 9, e vërteta e gruas sime me diplomatin te lokali nga Liqeni

By | July 13, 2019

Ironia e kryebashkiakut Shehu: Ja pse Rama erdhi në Kukës me helikopter

By | April 7, 2019

Intervista – BASHKIM SHEHU: E shkuara komuniste ndikon në radhë të parë në mentalitet, në kulturën politike, në mungesën e tolerancës…

By | July 31, 2018

Klementin Mile:“Bashkim Shehut nuk i leverdis të përgjigjet pse jeton në Spanjë me pensionin e Mehmetit si hero lufte”

By | June 18, 2018

JETON ME PENSIONIN E MEHMET SHEHUT NË SPANJË ? INTERVISTA/ SHKRIMTARI BASHKIM SHEHU FLET PER LEKSIONET NE UET DHE LIBRIN E RI PER LIRI BELISHOVEN: TAKIMI ME TE NJE VIT PAS INTERNIMIT

By | June 18, 2018

Ndërsa Havzi Nela tundej në litar, shqiptarëve u merrej fryma, u ngushtohej laku në fyt – Nga BASHKIM SHEHU, Kryetar i Bashkisë Kukës

By | June 16, 2018

17 maj 2018 – Takim me fituesin “Balkanika” Bashkim Shehu dhe përkthyesen Maria Roces

By | May 17, 2018

KUKËSI, QYTETI I MIKPRITJEVE TË PAHARRUARA !.. – Fotoreportazh nga TAHIR BEZHANI

By | April 17, 2018

“Eksod ’99”, nis nga Mitrovica marshimi simbolik drejt Kukësit, homazhe tek memoriali i Adem Jasharit

By | April 16, 2018

Rama – kreut të Bashkisë së Kukësit: Nuk jam tërhequr

By | April 5, 2018

Rama tërhiqet për “tarifën”, reagon kreu i Bashkisë Kukës: Thirrja që kam për kryeministrin

By | April 5, 2018

Bashkim Shehu si Orhan Pamuk, fiton çmimin e madh Prix Mediterranee Etranger

By | March 28, 2018

AMBASADORE VLAHUTIN, NA SHPËTONI NGA GRABITJET E QEVERIVE – Nga REXHEP SHAHU

By | March 18, 2018

Bashkim Shehu bën përkthyesin interpret të kombëtares shqiptare në Spanjë

By | October 6, 2017

BASHKIM SHEHU: KOMUNISTËT FITUAN, POR U KTHYEN NË BANDË VRASËSISH

By | May 17, 2017

Çmimi “Kadare” 2017 në letërsi vjen me risi – Ndryshohet Juria e Çmimit “Kadare” 2017

By | April 15, 2017

Video – Publikohet skena e Kadri Roshit në filmin që u zhduk nga regjimi pas vdekjes së Mehmet Shehut

By | March 30, 2017

Bashkim Shehu: Letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën dhe si u varros nga 6 veta

By | March 17, 2017

Bashkim Shehu: “Nata e fundit e Mehmet Shehut, si e mori vendimin fatal”

By | March 16, 2017

Rrëfehet djali i ish-kryeministrit: Babai kërkoi mos dilja me Kadarenë, e vërteta e gruas sime me diplomatin e huaj

By | March 14, 2017