VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: SIGURIMI I SHTETIT

Historia tragjike e besnikut të Zogut- “Gjyshi im, ish-deputet i Monarkisë, shpëtoi Enverin nga ballistët, por e vdiqën në tortura më 1947…”

By | August 9, 2020

Fati tragjik mbi fatet tragjike – nën lupën e një shoqërie indiferente dhe pa katharsis Nga Elida Buçpapaj

By | July 11, 2020

1965/Sigurimi: “Martin Camajn e duan amerikanët, ta përbaltim sikur është bashkëpunëtor i Sigurimit” Nga Kastriot Dervishi

By | July 10, 2020

BOTEN E SHKALLMON HARRESA! – Nga Fritz RADOVANI

By | April 2, 2020

Gjergj Livadhi: 14 janar 1990 – Kush na nxiti të hidhnim në erë bustin e Stalinit, Dom Simon Jubani, ambasadori gjerman e tjerë…

By | January 14, 2020

Dëshmia e mbesës së Kadri Hazbiut: Ja çfarë ndodhi me xhaxhanë para arrestimit, si e zhduku Sigurimi babain tim

By | January 5, 2020

Historia e panjohur e piktores, nxënëse e Idromenos dhe Simon Rrotës. Djali rrëfen torturat nga Sigurimi

By | December 10, 2019

DISA NGJARJE NUK PERSRITEN MA… – Nga Fritz RADOVANI

By | November 17, 2019

DON SIMON JUBANI TRANDI EUROPEN ME 11. 11. 1990 – Nga Fritz RADOVANI

By | November 10, 2019

Dokumenti- Vdekja misterioze e Vehip Demit, gazetarit nga Çamëria që në Konferencën e Tiranës i tha Nexhmijes…

By | October 29, 2019

Dokumenti sekret i vitit 1978 – Ja emrat e 315 intelektualëve të Tiranës që ndiqeshin nga Sigurimi i Shtetit

By | October 26, 2019

Publikohen lutjet, si dy vëllezërit u detyruan të propozonin dënimin me vdekje për babain: Plumbin ballit!

By | October 21, 2019

Uran Butka: Vrasja e Mid’hat Frashërit u bë me metoda kimike, kërkojmë autopsinë

By | October 4, 2019

Rrëfimi i dhimbshëm i të burgosurit të Spaçit: Si më spiunuan shokët kur u arratisa, goditja më e rëndë kur më mohoi babai

By | September 10, 2019

Primo Shllaku: Shqiptarët duan atdhe të gatshëm, lëvizja e teatrit është liri

By | September 5, 2019

GRATË E PËRNDJEKURA TË DUMRESË

By | August 27, 2019

Ish-kryeprokurori i Enverit: Si më përgjoi Bisha me tavllën e cigares

By | August 21, 2019

(Video) Zbulohen 3 ish-spiunët e Sigurimit në kupolën e Policisë

By | August 16, 2019

Historia e yllit të volejbollit shqiptar, Asllan Rusi si u mbyll në psikiatri, vetëm sepse dashuronte vajzën e Enverit…

By | August 1, 2019

DON NIKOLL MAZRREKU: 37 VJET BURG E INTERRNIM – Nga Fritz RADOVANI

By | July 23, 2019

25 vite burg e internim – Ylber Merdani: Më spinuan shokët për disa poezi, hetuesit më shtrinë në dërrasa me gozhdë

By | June 25, 2019

Rrëfimi i Bujar Salës: Ja si shpërndaja trakte në kohën e komunizmit

By | April 18, 2019

Të përndjekurit “maskarenj” dhe oficerët e Sigurimit “engjëj” – Nga KASTRIOT DERVISHI

By | April 5, 2019

Dosja e përndjekjes/ Kush e spiunonte Aleksandër Kondon? Intervista e ish-Sigurimit

By | March 18, 2019