VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Sekretari amerikan

SEKRETARI AMERIKAN I SHTETIT MIKE POMPEO ANASHKALON SHQIPËRINË DHE KOSOVËN – Nga Frank Shkreli

By | September 27, 2019

Zëri i Amerikës – Pompeo: Njohja reciproke në bazë të normalizimit të marrëdhënieve Serbi – Kosovë

By | August 21, 2019

(video) Pompeo: Shtetet e Bashkuara dhe Zvicra janë partnerë të natyrshëm

By | June 2, 2019

NJË RIANGAZHIM I SHTETEVE TË BASHKUARA NË EVROPËN QËNDRORE – Nga Frank Shkreli

By | February 11, 2019

Tillerson: Trump i padisiplinuar dhe nuk e do leximin

By | December 8, 2018

Pompeo vë në pikëpyetje rendin e tanishëm botëror

By | December 4, 2018

SHBA kërkon nga Kina dhe Rusia të veprojnë kundër Koresë Veriore

By | September 15, 2017

Tillersoni mohon se do të largohet nga detyra

By | July 27, 2017

Trumpi kërkon ripërtëritjen e marrëdhënieve me Rusinë

By | June 6, 2017

Sekretari amerikan i Shtetit thyen traditën 20-vjeçare, refuzon të shtrojë iftar në Shtëpinë e Bardhë

By | May 27, 2017

Tillerson: Midis SHBA-së dhe Rusisë “nuk ka pothuajse fare besim”

By | May 4, 2017

SHBA: Shqipëria të mos i shtyjë zgjedhjet, opozita të marrë pjesë në zgjedhje

By | March 30, 2017

Tillerson: S’ka bashkëpunim me Moskën nëse e tërë opozita siriane trajtohet si terroriste

By | February 18, 2017

SHBA shpreh përkushtimin ndaj Kosovës

By | February 15, 2017

Kosova mirëpret komentet e Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes

By | January 28, 2017

Kerry e paralajmëron Trumpin kundër pezullimit të marrëveshjes bërthamore me Iranin

By | January 6, 2017

Kerry hedh poshtë spekulimet se SHBA është e implikuar në atentatin e ambasadorit rus

By | December 21, 2016

Sekretari Kerry uron Shqipërinë me rastin e ditës së pavarësisë

By | November 25, 2016

Carteri e akuzon Rusinë për rritje të ushtrimeve atomike

By | September 27, 2016

Carter i bën thirrje Turqisë të fokusohet në luftën kundër IS-it

By | August 30, 2016

Kerry: Për kërkesën turke për ekstradimin e Gulenit kërkohen dëshmi

By | July 16, 2016

John Kerry në Gjeorgji dhe Ukrainë

By | July 6, 2016

John Kerry e Angelina Jolie marrin pjesë në një program iftari

By | June 21, 2016