VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: James Mattis

Ish-shefi i personelit i Presidentit Trump, John Kelly, mbështet deklaratat e ish-Sekretarit Mattis

By | June 6, 2020

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mattis largohet nga posti i tij

By | December 21, 2018

Kush është James Mattis, figura që dha bekimin në formimin e Ushtrisë së Kosovës?

By | December 14, 2018

Sekretari amerikan i mbrojtjes viziton për herë të parë Kosovën

By | July 12, 2018

Bravo Zonja Xhaçka ! E nevojshme dhe e domosdoshme prania ushtarake amerikane në Shqipëri! Nga Elida Buçpapaj

By | April 19, 2018

SHBA dhe aleatët sulmojnë Sirinë pas përdorimit të armëve kimike nga regjimi i Assadit

By | April 14, 2018

Rusia “synoi ta ndajë” Perëndimin

By | March 28, 2018

Ministri malazez: Do dërgojmë ushtarë malazezë në misionin e KFOR në Kosovë

By | March 2, 2018

Trumpi nënshkroi vendimin, burgu Guantanamo mbetet i hapur

By | January 31, 2018

Mattis: Retë e stuhisë po mblidhen mbi Gadishullin Korean

By | December 23, 2017

SHBA do t’i japë “përgjigje masive ushtarake” çdo kërcënimi nga Koreja e Veriut

By | September 4, 2017

Strategjia e re e Pentagonit synon “asgjësimin” e militantëve të IS-it

By | May 20, 2017

SHBA rithekson angazhimin për të mbrojtur Turqinë

By | May 12, 2017

Bruksel: Takimi i NATO-s fokusohet në shpenzimet për mbrojtje dhe terrorizmin

By | February 15, 2017

Pence: Irani të mos e testojë përkushtimin e presidentit Trump

By | February 5, 2017

Kosova mirëpret komentet e Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes

By | January 28, 2017

SHBA nuk ndryshon politikat ndaj Kosovës, Mattis kërkon formimin e ushtrisë

By | January 28, 2017

Donald Trumpi nënshkruan dokumente duke zyrtarizuar marrjen e presidencës

By | January 20, 2017

Të nominuarit e Trumpit duan qasje më të rreptë ndaj Rusisë

By | January 13, 2017

Mattis: SHBA përballet me faktin që Rusia ka zgjedhur të bëhet “konkurrent strategjik”

By | January 12, 2017

Kush është Gjenerali James Mattis

By | December 6, 2016

James Mattis emërohet sekretar i ardhshëm i Mbrojtjes

By | December 2, 2016