VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Rex Tillerson

Dorëhiqet ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Wess Mitchell

By | January 22, 2019

Tillerson: Trump i padisiplinuar dhe nuk e do leximin

By | December 8, 2018

Analistët: Pompeo do të mbështetet më shumë tek forca ushtarake

By | March 17, 2018

Mandati i shkurtër dhe i zhurmshëm i Tillersonit

By | March 14, 2018

Trumpi largon Sekretarin e Shtetit Tillerson, në vend të tij drejtori i CIA-s Pompeo

By | March 13, 2018

Tillerson anulon aktivitetet në Afrikë për arsye shëndetësore

By | March 10, 2018

Turqia thotë se do të mbajë samit për situatën në Siri në muajin prill

By | March 6, 2018

Tillerson: SHBA-ja e njeh të drejtën e Turqisë për mbrojtjen e kufijve

By | February 16, 2018

Adriatik Llallës dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara

By | February 15, 2018

SHBA dhe Turqia zotohen për luftimin e terrorizmit

By | February 12, 2018

Plane për zëvendësimin e sekretarit Tillerson me shefin e CIA-s, Pompeo

By | November 30, 2017

Tillerson uron popullin shqiptar me rastin e Ditës së Pavarësisë: Shqipëria është mike dhe aleate e çmuar

By | November 28, 2017

Kriza veri-koreane do të zgjidhet me diplomaci “deri në bombën e parë”

By | October 15, 2017

Tillersoni mohon zërat se ka qenë në prag të dorëheqjes

By | October 4, 2017

SHBA kërkon të rinegociohet marrëveshja bërthamore me Iranin

By | September 21, 2017

SHBA kërkon nga Kina dhe Rusia të veprojnë kundër Koresë Veriore

By | September 15, 2017

Shtohen spekulimet rreth një largimi të sekretarit Tillerson

By | August 29, 2017

PAK REALITET NË LIDHJE ME BISEDËN TELEFONIKE TILLERSON-RAMA – Nga Frank Shkreli

By | August 10, 2017

Sekretari amerikan i Shtetit i telefonon Ramës, pas fitores në zgjedhje ia kujton 3 ‘detyrimet’ që ka PS

By | August 9, 2017

Takim Tillerson-Lavrov në Manila

By | August 7, 2017

Tillerson Koresë së Veriut: Nuk jemi armiku juaj

By | August 2, 2017

Tillersoni mohon se do të largohet nga detyra

By | July 27, 2017

Tillersoni lavdëron popullin turk që u ngrit kundër grushtshtetit

By | July 10, 2017

Tillerson: “SHBA nuk mbështet referendumin për pavarësi të Irakut Verior”

By | June 24, 2017