VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Mark Krasniqi

Demokristianët shqiptarë aleatë të Lidhjes Demokratike – Nga GANI MEHMETAJ

By | July 29, 2019

Rrefimi për arushat e bardha dhe porosia e Akademik Mark Krasniqit për bashkim kombëtar – Nga Nue Oroshi

By | March 8, 2019

Më 28 gusht 2015 u nda nga jeta Mark Krasniqi, shkrimtar, akademik dhe politikan shqiptar

By | August 28, 2018

Adem Demaçi u lirua para 28 vjetëve – akademik Mark Krasniqi më vonë tha se më mirë të kishte vdekur

By | April 21, 2018

FRANKFURTI ISHTE KRYEQYTETI I AKADEMISË PËRKUJTIMORE – Fotoreportazh nga NEKI LULAJ

By | December 14, 2017

Ftesë për Akademin përkujtimore kushtuar akademikëve Mark Krasniqi, Pajazit Nushi dhe Esat Stavileci

By | November 19, 2017

Më 19 tetor 1920 lindi Mark Krasniqi, shkrimtar, akademik dhe politikan shqiptar

By | October 19, 2017

AUTORËT E SHKARKIMIT TË REKTORIT ZEJNULLAHU – Nga IDRIZ ZEQIRAJ

By | September 18, 2017

Akademi përkujtimore në Shtutgart dhe promovim i 14 veprave shkencore

By | November 13, 2016

Urata – Poezi nga MARK KRASNIQI (19 tetor 1925 – 28 gusht 2015)

By | October 19, 2015

Këto ditë kombi ynë humbi tre Akademikë dhe tre luftëtarë të lirisë

By | September 9, 2015

Me emër, me vepër dhe me varr për bashkimin kombëtar! – Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

By | August 31, 2015

VARGJET E MIA – Poezi nga MARK KRASNIQI

By | August 30, 2015

Per ” tradhtarin ” Mark Krasniqi dhe historine ! Nga Eduard Frrokaj

By | August 29, 2015

A PËRNJIMEND SHKOVE O MARK KRASNIQI? – Poezi nga AGIM GASHI

By | August 29, 2015

KOSOVËS – Poemë nga MARK KRASNIQI (19 tetor 1920 – 28 gusht 2015)

By | August 28, 2015

Doli në dritë libri i Akademikut Mark Krasniqi: ‘Porosia ime për shqiptarët: Mos hiqni dorë kurrë nga Bashkimi Kombëtar’

By | August 28, 2015