VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: akademik

Akademiku Fuga reagon ndaj vendimit të ministres për rikthimin e studentëve: Butoni i një bombe baktereologjike që rrezikon kombin shqiptar!

By | April 30, 2020

Më 30 gusht 2014 u nda nga jeta Shaban Demiraj, gjuhëtar, albanolog dhe akademik i njohur, kryetar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

By | August 30, 2019

Më 12 nëntor 1930 lindi Besim Bokshi – gjuhëtar, akademik dhe shkrimtar shqiptar

By | November 12, 2018

Më 28 gusht 2015 u nda nga jeta Mark Krasniqi, shkrimtar, akademik dhe politikan shqiptar

By | August 28, 2018

Më 17 gusht 2015 u nda nga jeta Esat Stavileci, akademik i shquar shqiptar

By | August 17, 2018

Më 11 korrik 1942 lindi akademiku i shquar shqiptar Esat Stavileci

By | July 11, 2018

Spiunët e Sigurimit në Akademi, Fuga: Duan të kontrollojnë të rinjtë, jo ekzistuesit

By | February 9, 2018

Mehmet Akif Ersoj , shqiptari që krijoi himnin kombëtar turk

By | October 30, 2017

Visho Ajazi Lika jep dorëheqjen, drejtoi SHISH-in për 5 vjet

By | October 30, 2017

Më 19 tetor 1920 lindi Mark Krasniqi, shkrimtar, akademik dhe politikan shqiptar

By | October 19, 2017

Më 13 korrik 1927 lindi Martin Camaj, shkrimtar, akademik dhe albanolog shqiptar

By | July 12, 2017

Sir Noel Malcolm: Si mendoj se mund të bashkohet Kosova me Shqipërinë

By | August 28, 2016

Më 6 maj 1999 vritet Fehmi Agani – Hero i Kosovës dhe i kombit

By | May 6, 2016

Mehmet Aliu, shqiptarët e Egjiptit dhe ambasadori ynë – Nga Fatmir Luarasi

By | April 16, 2016