VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: politikan shqiptar

Më 3 tetor 1949 u nda nga jeta Mid’hat Frashëri, diplomat, shkrimtar dhe politikan, një ndër etërit e nacionalizmit shqiptar

By | October 3, 2019

Më 2 shtator 1958 lindi Teodor Keko, shkrimtar, gazetar dhe politikan shqiptar

By | September 1, 2019

Më 22 gusht 2002 u nda nga jeta Teodor Keko, shkrimtar, publicist dhe politikan shqiptar

By | August 20, 2019

Më 3 shkurt 2017 u nda nga jeta Dritëro Agolli, shkrimtar i shquar, publicist dhe politikan shqiptar

By | February 2, 2019

Më 19 janar 1936 lindi Mahmut Bakalli, politikan shqiptar

By | January 19, 2019

Më 28 gusht 2015 u nda nga jeta Mark Krasniqi, shkrimtar, akademik dhe politikan shqiptar

By | August 28, 2018

Rrëfimi i deputetit të PD: Më thanë u bëre politikan shqiptar, si ma mbyllën llogarinë bankare në Angli

By | September 15, 2017

Më 12 qershor 1974 lindi Lulzim Basha, kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë

By | June 11, 2017

Më 9 prill 1877 lindi Lef Nosi, nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë

By | April 9, 2017

Më 11 mars 1963 lindi Azem Hajdari, hero i demokracisë

By | March 11, 2017

26 shkurt 1936, ditëlindja zyrtare e Adem Demaçit, heroit të paepur të lirisë

By | February 26, 2017

Më 18 janar 1935 lindi Pjetër Arbnori, Mandela i Ballkanit

By | January 18, 2017

Më 8 tetor 1895 lindi Mbreti Zogu I

By | October 7, 2016

10 vjet më parë u nda nga jeta Pjetër Arbnori, Mandela i Ballkanit

By | July 8, 2016

Zheji: ‘Dy ministra me video seksi, njeri ofroi 2 milionë euro për ta blerë’

By | June 3, 2016

Sot – 81 vjetori i lindjes së Pjetër Arbnorit, Mandelës së Ballkanit

By | January 18, 2016