VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Bob Dole

Më 22 korrik 1923 lindi miku i madh i shqiptarëve Bob Dole – politikan amerikan, senator dhe ish kandidat presidencial

By | July 22, 2019

Në Prishtinë vihet gurthemeli i bustit të senatorit Bob Dole

By | July 22, 2019

Kombi amerikan në zi të mërkurën për ish presidentin George H.W. Bush

By | December 5, 2018

Ish Senatori Bob Dole nderohet me Medaljen e Artë të Kongresit

By | January 17, 2018

SHBA, Presidenti Nishani nderon senatorin Bob Dole

By | May 28, 2017

Vetëm Bob Dole mbështet Trumpin

By | May 6, 2016

NEWSWEEK: Senatori Bob Dole do të votojë Hillary Clintonin

By | April 12, 2016