VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: anëtarësim

Zëri i Amerikës: BE vendos hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Tiranën e Shkupin

By | March 24, 2020

Shkup, parlamenti miraton kabinetin e qeverisë së re teknike

By | January 3, 2020

Reuters: BE do të shtyjë për në tetor vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

By | June 18, 2019

Dokumenti – Ja kushtet e reja të BE-së për Shqipërinë: Dënim zyrtarëve të lartë

By | June 27, 2018

Merkel-Ramës: Për hapjen e negociatave duhen plotësuar disa parakushte

By | April 25, 2018

BE, Tusk: Shqipëria meriton hapjen e bisedimeve

By | April 24, 2018

Palmer: Objektivi i Shteteve të Bashkuara është që Kosova të hyjë në OKB

By | April 17, 2018

Tsipras flet për Shqipërinë: Të nisë procesi i anëtarësimit

By | March 25, 2018

Ministri i Brendshëm i Francës: 20 për qind e azilkërkuesve janë nga Shqipëria

By | December 15, 2017

Vlahutini nxjerr “të palarat”: Çfarë na kërkuan politikanët shqiptarë për vetingun, BE u tha ‘jo’ (intervista)

By | March 5, 2017

Stoltenberg: Diskutim për procesin e pranimit të Bosnjës në NATO

By | February 2, 2017

Kosova pa ulëse në Asamblenë Parlamentare të KE-së

By | December 21, 2016

Komisioni Evropian: Të hapen bisedimet. Kusht zbatimi i Reformës në Drejtësi dhe Vettingu

By | November 9, 2016

Kosova kandidon sërish për në UNESCO

By | September 25, 2016

Rama: Nuk jam lëkundur nga Brexiti, por BE-ja duhet të ndryshojë

By | June 29, 2016

Besiana Kadare, vajza e Kadaresë rol kyç për futjen e Kosovës në axhendën e UNESCO-s

By | September 15, 2015