VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Donald Tusk

Drejtuesit e BE-së: Të hapen bisedimet me Tiranën e Shkupin

By | October 3, 2019

Tusk: “Anëtarësimi i rajonit në BE është në interesin më të mirë të Evropës”

By | September 17, 2019

BE dhe Britania shtyjnë Brexit-in deri më 31 tetor

By | April 11, 2019

Tusk: Amerika nuk ka dhe nuk do të ketë aleat më të mirë se Evropa

By | July 10, 2018

Tusk: “BE-ja duhet të përgatitet për më të keqen nga Trumpi”

By | June 27, 2018

Qeveria populiste e Italisë bën betimin

By | June 1, 2018

Në Sofje po mbahet takimi i lartë BE-Ballkani Perëndimor

By | May 17, 2018

Tusk: BE do të veprojë në unitet përballë politikave të Trumpit

By | May 8, 2018

Intervista – Tusk: Konfliktet në Ballkan mund të ngjallen shumë shpejt

By | May 1, 2018

Tusk bën thirrje për pajtim mes vendeve të Ballkanit

By | April 28, 2018

Tusk: Dialogu Kosovë – Serbi nuk ka alternativë tjetër

By | April 26, 2018

BE, Tusk: Shqipëria meriton hapjen e bisedimeve

By | April 24, 2018

Tusk: S’ka marrëveshje për Brexit pa zgjidhur çështjen e kufirit me Irlandën

By | April 18, 2018

BE miraton marrëveshje të re për forcat e armatosura

By | December 15, 2017

BE thirrje liderit të Katalonias “që të tërhiqet nga shpallja e pavarësisë”

By | October 10, 2017

Tusku i shqetësuar, Polonia mund të largohet nga BE-ja

By | August 4, 2017

Tusk: Serbia në BE, vetëm pasi të ketë përfunduar dialogun me Kosovën

By | July 15, 2017

BE kërkon heqjen e përmbajtjeve terroriste nga interneti

By | June 21, 2017

Trumpi dhe liderët e BE-së me qëndrime “të ndryshme” për Rusinë

By | May 25, 2017

Trumpi më 25 maj do të takohet me liderët e BE-së

By | May 5, 2017

EU Observer: Ivanov i bllokon shqiptarët të inkuadrohen në qeverisjen e shtetit

By | April 4, 2017

Tusk: Kriza në Maqedoni duhet zgjidhur për të shmangur tensionet ndëretnike

By | April 3, 2017

Tusk – Ivanovit: Kur ta gjeni zgjidhjen e duhur, do të keni mbështetjen tonë

By | April 3, 2017

Liderët e BE-së të shqetësuar për ndikimin e Rusisë në Ballkan

By | March 10, 2017