VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Trump

Markus Leitner, i dërguari i Trumpit në Teheran Nga Kathrin Ammann e Balz Rigendinger

By | January 13, 2020

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënësit demokrat

By | September 28, 2019

Vendbanimi hebre merr emrin “Lartësitë Trump”

By | June 17, 2019

Presidentët Trump dhe Putin, bisedë telefonike për Venezuelën

By | May 4, 2019

Rritja e antagonizmave amerikano-gjermane – Nga JANUSZ BUGAJSKI*

By | April 21, 2019

Serbia kërkon marrëveshje me Kosovën para zgjedhjeve në SHBA

By | February 25, 2019

Vuçiç i shkruan letër Trumpit: Ju bëjmë thirrje të vizitoni Serbinë, si presidenti i parë amerikan pas pothuajse 40 vitesh

By | January 31, 2019

Trump: Vrasja e Khashoggit, komploti më i keq në histori

By | October 24, 2018

Albright: Trumpi është dhuratë e llojit të vet për Putinin

By | October 8, 2018

Trump: Tregu do të shkatërrohet nëse ndaj meje hapet impiçment

By | August 23, 2018

Trumpi takohet me kreun e gazetës “The New York Times”

By | July 29, 2018

Shtëpia e Bardhë, “tepër e shqetësuar” për bllokimin nga Irani të mediave sociale

By | January 1, 2018

“Dhëndri i Trumpit ka pasur tri kontakte të mëparshme me ambasadorin rus në SHBA”

By | May 28, 2017

Erdogani dhe Trumpi riafirmojnë luftën e përbashkët kundër terrorizmit

By | May 17, 2017

Administrata Trump nuk ofron prova për çështjen e përgjimeve

By | March 14, 2017

Presidentit Trump i bëhet thirrje të japë prova mbi akuzat e tij kundër Obamës

By | March 5, 2017

Përfaqësuesi i partisë së Trumpit mesazhe të forta nga çadra e PD: Basha, kryeministri i ardhshëm

By | March 2, 2017

Meryl Streep Aktorja e Hollivudit i përgjigjet presidentit Trump

By | February 16, 2017

16 shkurti – “Një ditë pa emigrantë” në SHBA

By | February 16, 2017

A do të ndodhë me Turqinë skandali i parë i epokës Trump?

By | January 26, 2017

Fjalimi inaugurial i Trump: Inaugural address: Trump’s full speech

By | January 21, 2017

Obama foto në Facebook dhe Twitter për dore me Republikanin John Lewis

By | January 20, 2017

Në Uashington mblidhen anëtarë të një shoqate motoçiklistash pro-Trumpit

By | January 20, 2017