VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ronald Reagan

KUSH MENDOI PER SHQIPNI?! – Nga Fritz RADOVANI

By | February 4, 2020

Zëri i Amerikës: 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit

By | November 9, 2019

Vajza e presidentit Reagan kërkon falje për qëndrimet raciste të babait

By | August 2, 2019

13 MAJI 1981 TERMETI I SHEKULLIT – Nga Fritz RADOVANI

By | May 14, 2019

Aforizma nga nga George Herbert Walker Bush (Xhorxh Herbert Wokër Bush; 12 qershor 1924 – 30 nëntor 2018)

By | December 2, 2018

Lirohet nga spitali mendor atentatori i Presidentit Reagan

By | November 17, 2018

Aforizma nga John McCain (Xhon Mëkejn, 29 gusht 1936 – 25 gusht 2018)

By | August 28, 2018

2018 VITI I GJERGJ KASTRIOTIT – SKENDERBEUT “550 VJET: 17 JANAR 1468” – Nga Fritz RADOVANI

By | February 3, 2018

Rusia: Gatishmëri për bisedime me SHBA-të për armatim

By | December 8, 2017

Ronald Reagan: ES GIBT NUR EIN BERLIN – KA VETËM NJË BERLIN: “ZOTI GORBAÇOV SHËMBENI ATË MUR” –

By | November 4, 2017

Qyteti i shndritshëm mbi Los Angeles me Presidentin Regan edhe Shën Tereza Shqiptare, Heroina e Shenjtë e Ditëve Tona… – Nga Keze Kozeta Zylo

By | July 8, 2017

Kur mbreti shqiptar Leka Zogu i dhuroi një elefant Presidentit Reagan

By | June 30, 2017

Më 6 shkurt 1911 lindi Ronald Reagan, Presidenti i 40-të i SHBA, që i dha fund Luftës së Ftohtë

By | February 6, 2017

Më 30 mars 1981 – Reagan shpëtoi, fati i historisë nuk ndryshoi

By | March 30, 2016

Ceremonia funebre për Nancy Reagan

By | March 11, 2016

ÇIFTI REAGAN DHE NËNË TEREZA – Nga Frank Shkreli

By | March 11, 2016

Aforizma nga Nancy Reagan: Jeta ime e vërtetë nisi kur u martova me burrin tim!

By | March 8, 2016

Ndërroi jetë ish-Zonja e Parë e Amerikës Nancy Reagan, gruaja e Presidentit Ronald Reagan

By | March 6, 2016

Aforizma nga RONALD REAGAN (Ronald Regan, 1911-2004)

By | January 27, 2016

Presidenti Obama në New York Times – Kritikat ndaj marrëveshjes bërthamore janë të gabuara

By | July 15, 2015