VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Leka Zogu

Le Figaro (1939) – Prezantimi i Leka Zogut foshnje në Versajë (Foto ekskluzive)

By | October 5, 2018

SHBA zbardh dokumentet: Berisha-Nano mbajtën peng politikën shqiptare pas rrëzimit të regjimit komunist, zyrtarët e PD refuzuan dëshminë për vrasjen e Hajdarit

By | January 23, 2018

Paris-soir (1939): Fotografia e rrallë e Leka Zogut dhe një pyetje në lidhje me fronin mbretëror

By | January 23, 2018

Le Temps (1939): 5 prilli, ditëlindja e princit trashëgimtar, Leka Zogut, shpallet festë kombëtare

By | January 7, 2018

CIA: Ja si Leka Zogu tentoi të rrëzonte regjimin e Enver Hoxhës por i dështoi operacioni, dyshimet e amerikanëve për Xhafer Devën dhe frika e BRSS nga bashkëpunimi me Kinën

By | August 30, 2017

Kur mbreti shqiptar Leka Zogu i dhuroi një elefant Presidentit Reagan

By | June 30, 2017

Vajza me shtetësi amerikane e fiksuar keq pas Princit Leka kërcënoi Elia Zaharinë

By | February 21, 2017

Intervista – nipi i Ahmet Zogut: Xhevdet Mustafën e solli Enveri për të eliminuar Kadri Hazbiun. Berisha e futi në kurth Leka Zogun më ’97, i tha dil protesto se do të mbështesim

By | October 7, 2016