VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Peter Handke

Lunaçek: S’mund ta kuptoj ndarjen e Nobelit për Handken

By | January 17, 2020

Mos vallë kemi humbur forcën njerëzore, mos vallë për këtë ka marrë Nobelin?! Nga Natasha Pustina

By | December 12, 2019

Nobelisti Peter Handke shpallet “person i padëshiruar” në Kosovë e Sarajevë

By | December 11, 2019

Nobelistja suedeze kthen çmimin Nobel në protestë kundër Handkes

By | December 11, 2019

Poeti shqiptar rrëqeth të pranishmit me fjalimin: Rrugët e qytetit tim ishin si ato të Bosnjës, burra, gra e fëmijë të vrarë e masakruar

By | December 11, 2019

Peter Handke mori çmimin Nobel mes reagimesh e protestash

By | December 10, 2019

Kosova, Shqipëria dhe vende të tjera bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së Nobelit për autorin Handke (video)

By | December 10, 2019

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel

By | December 9, 2019

Peter H. dhe të tjerët duke kalëruar nëpër Ballkan Nga Enver ROBELLI

By | December 9, 2019

Kosova bojkoton ceremoninë e Nobelit

By | December 8, 2019

Kadare: Letërsia nuk duhet të kalojë disa kufij, Handke e ka bërë

By | October 23, 2019

Të anulohet Çmimi Nobel i Peter Handke! – Nga Prof.Dr. Mehdi HYSENI

By | October 17, 2019

Peter Handke: Mjerimi i çmimit Nobel – Nga Svetlana Shlapshak (Teshqanik)

By | October 16, 2019

Një bombë letrare kundër fashistit Peter Handke: Gjermania nderon me çmimin më të lartë letrar Sasha Stanishicin, një anti-Handke – Nga Enver Robelli

By | October 16, 2019

LIGJËSOI SPASTRIMIN ETNIK TË DËSHËRUAR NGA MILLOSHEVIÇI – Nga PIERLUIGI BATTISTA – E përktheu Eugjen Merlika

By | October 14, 2019

Christiane Amanpour në Twitter: Peter Handke mbështetës i Kasapit të Ballkanit s’ka busull morale!

By | October 13, 2019

Albumi i piktorit – Avni Delvina: Handke që provokoi një indinjatë të madhe

By | October 12, 2019

Cili është mesazhi i çmimit Nobel: humanizmi a krimi? – Nga Gani Mehmetaj

By | October 12, 2019

“Nuk di ç’grerëz e ka pickuar”! Kur Ismail Kadare rrëfente takimin me Peter Handke

By | October 12, 2019

Ministria e Jashtme e Kosovës: Të rishqyrtohet ndarja e Çmimit Nobel për Peter Handke

By | October 11, 2019

The nobelist writer who justifies crime Nga Luan Rama

By | October 11, 2019

Moikom Zeqo: Handke fiton Nobelin – Është një turp i paparë, një vetëvrasje e institucionit të vetë çmimit Nobel

By | October 11, 2019