VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ulrike Lunacek

Lunaçek: S’mund ta kuptoj ndarjen e Nobelit për Handken

By | January 17, 2020

Intervista – Igor Sholtes: Javën e kaluar ishim më optimistë për dialogun sesa tani

By | March 28, 2018

Lunaçek: Serbia duhet ta njohë Kosovën për t’u anëtarësuar në BE

By | October 31, 2017

Rezolutë: Parlamenti Evropian fton pesë vendet BE-së që ta njohin Kosovën

By | June 14, 2017

Lunacek dënon ashpër sjelljen e Serbisë ndaj Jahjagës

By | June 2, 2017

PE kërkon shuarjen e strukturave paralele në veri dhe largimin e Listës Srpska nga Beogradi

By | February 27, 2017

Lunacek: Dialogu, në fund, do të thotë njohje e Kosovës

By | January 30, 2017

Lunacek: BE t’i bëjë presion Serbisë, Ramush Haradinaj është i pafajshëm

By | January 5, 2017

Lunaçek: Jam e gëzuar, Komisioni për Politikë të Jashtme i PE-së miraton propozimin për liberalizim për Kosovën

By | July 7, 2016

Kosovë: Parakalim kundër homofobisë

By | May 17, 2016

Lunaçeku: Ratifikimi i marrëveshjeve, kusht për liberalizimin e vizave

By | May 16, 2016

Lunacek: Pranimi në UEFA hap drejt përfundimit të izolimit të Kosovës

By | May 3, 2016

Ulrike Lunaçek: Serbia s’mund të hyjë në BE pa e njohur pavarësinë e Kosovës

By | March 28, 2016

Parlamenti Evropian miraton MSA-në me Kosovën

By | January 21, 2016

Po Kosovës – Personalitete të shquara austriake fillojnë fushatën “Yes to Kosovo”

By | December 13, 2015

Parlamenti Evropian: Thirrje faktorit politik në Kosovë për dialog konstruktiv

By | December 8, 2015

Lunaçek: Arrestimi i Kurtit sipas procedurave, por në kohë të papërshtatshme

By | November 30, 2015

Lunacek: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese duhet të respektohet

By | November 11, 2015