VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: çmimit Nobel

Më 10 dhjetor 1896 u nda nga jeta Alfred Nobeli, shpikës i dinamitit dhe themelues i çmimit Nobel

By | December 10, 2019

Kosova bojkoton ceremoninë e Nobelit

By | December 8, 2019

Vdes Elie Wiesel, i mbijetuari i Holokaustit, Nobel i Paqes

By | July 3, 2016

Vazo e thyer – Poezi nga RENÉ FRANCOIS, nobelisti I 1901 – Përktheu: Faslli Haliti

By | April 5, 2016

Roland Jahn: Lech Walesa spiun i KGB? Do hetojmë gjithë faktet (Intervista)

By | March 1, 2016

Peticioni i Malalas për Sirinë mbledh mbi 70 000 nënshkrime

By | January 29, 2016

News24 reportazh nga Shtëpia e Kadaresë – ja dhe urimet për shkrimtarin

By | January 28, 2016

Kilianët kremtuan për Pablo Nerudën

By | December 30, 2015

Fituesit i marrin sot Çmimet Nobel për këtë vit

By | December 10, 2015

Doris Lessing: Nuk është e lehtë të flasësh për dashurinë – Nga RUDINA XHUNGA

By | November 17, 2015

Çmimi Nobel i Kadaresë dhe fushatat e shqiptarëve e shqiptarkave – Nga REXHEP SHAHU

By | October 5, 2015

Kadare mes pretendentëve kryesorë për çmimin Nobel

By | October 5, 2015