VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Kanada

Një leksion kanadez për Komandantin e Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare – Nga Taulant Dedja

By | April 25, 2020

Meshë e mbajtur nga Don Pren Kola në vigjilje të Krishtlindjes nga Misioni Shqiptar “Shën Nënë Tereza” në Toronto

By | December 26, 2019

Sfondi i anulimit të vizitës së Kryeministrit Rama në Kanada. Letra e 17 përfaqësuesve të komunitetit shqiptar

By | August 30, 2019

Inis, vajza e Dr.Rushen Golemit falenderon Komunitetin shqiptar në Kanada për nderimin ndaj Nënës të saj

By | March 30, 2018

Kanadaja heq vizat për Bullgarinë dhe Rumaninë

By | December 2, 2017

30 vjet marrëdhënie dilpomatike mes Shqipërisë dhe Kanadasë – Nga Ajet Nuro, Montreal, Kanada

By | November 1, 2017

Gjendje e jashtëzakonshme nga zjarri në Alberta të Kanadasë

By | May 5, 2016

(Foto) Ditë historike për Shqiptarët në Ontario të Kanadasë dhe për shqiptarët anë e mbanë!

By | March 27, 2016

Lajmi se zemra e Shano Bejkosalaj ka pushuar së rrahuri ka sjellë pikëllim të thellë në Komunitetin shqiptar në Kanada dhe jo vetëm…

By | February 10, 2016

Shpallet zyrtarisht Muaji i Trashegimise Shqiptare ne Parlamentin e Ontarios ne Kanada

By | November 20, 2015

Kanada: Tri vajza shqiptare në garë për Miss Globe 2015

By | September 15, 2015

Ja raportet e SHBA, Britanisë, Kanadasë, Australisë për implikimin e krerëve të policisë dhe Ministrisë së Brendshme në trafiqe droge

By | September 6, 2015