VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: komuniteti shqiptar

A duhet të na shqetësojë zbrazja e shkollave shqipe në Zvicër & shtimi i fëmijëve që frekuentojnë xhamitë e mësojnë arabisht ?! Nga Elida Buçpapaj

By | January 22, 2020

Nju Jork, shqiptarët festojnë pavarësinë në Këshillin Bashkiak (video)

By | November 23, 2019

Festivali i 29-të shqiptar në Nju Jork (video)

By | November 18, 2019

Mark Gjonaj thirrje diasporës të votojë në zgjedhjet e tetorit në Kosovë (video)

By | September 8, 2019

Ndahet nga jeta Arqipeshkvi i Bostonit, Nikon

By | September 2, 2019

U mbajt protesta para Shtëpisë së Bardhë: Trumpi të shpëtojë Shqipërinë nga Rama e Soros (video)

By | July 7, 2019

Busti i Skënderbeut vendoset në Ukrainë, fotot nga vendi që banohet prej 200 vitesh nga shqiptarët

By | July 7, 2019

Borana Tartari: Shteti shqiptar nuk na ka ndihmuar që të promovohemi

By | May 8, 2019

Pritje prej ‘heroi’, Haradinaj elektrizon shqiptarët në Amerikë (video)

By | April 8, 2019

Rrënjët nuk humbin,ato kultivohen-Rreth koncertit të Grupit “Vëllezërit Arbëreshë” me Artisten e mirënjohur Mimoza Nazarko e grupin e saj drejtuar nga pianisti Gjon Guralumi

By | February 8, 2019

Në Montreal, Kanada u zhvillua takimi i dytë i bizneseve dhe profesioneve shqiptare – Nga Ajet Nuro

By | November 7, 2018

Feja e shqiptarit është shqiptaria! – Nga NEXHMIJE MEHMETAJ

By | October 11, 2018

Inis, vajza e Dr.Rushen Golemit falenderon Komunitetin shqiptar në Kanada për nderimin ndaj Nënës të saj

By | March 30, 2018

Meshë shqip në Bazilikën e Uashingtonit (video)

By | December 29, 2017

Për zgjedhje të lira, komuniteti shqiptar në Belgjikë manifestim para Komisionit Evropian

By | March 3, 2017

Nishani për sulmet terroriste: Shqipëria solidarizohet me Turqinë

By | December 22, 2016

Gruevski: VMRO-DPMNE është fituese e zgjedhjeve në Maqedoni

By | December 12, 2016

Vrasja në Kanada e djalit të Shkëlqim Dajës, komuniteti shqiptar: Familja në vështirësi, të mbledhim fonde për ceremoninë

By | November 2, 2016

Popullsia e komunitetit shqiptar në Itali në vitin 1901 – Nga Aurenc Bebja*, Francë

By | October 9, 2016

Krijohet ‘Shoqata Kulturore Shqiptare Montréal’

By | June 17, 2016

Tahir Sinani, figura më emblematike e bashkimit të trojeve etnike – Nga Florim Zeqa

By | June 9, 2016

Komuniteti shqiptar ia dha lamtumirën e fundit gazetarit Agim Nezaj – Nga Dalip Greca – Fotot nga Dritan Haxhia

By | May 20, 2016

Kandidati presidencial i Austrisë: Të dashur austriakë me origjinë shqiptare, më votoni!

By | April 22, 2016

Njoftim për shërbimet mortore dhe varrimin e Fatbardh Abas Kupit

By | February 25, 2016