VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Binali Yildirim

Pas 25 vitesh partia e Erdogan-it e humb Stambollin për herë të dytë brënda disa muajsh!

By | June 23, 2019

Kandidati i partisë në pushtet për bashkinë e Stambollit, pranon humbjen

By | June 23, 2019

Kryeparlamentari Xhaferi për vizitë zyrtare në Turqi

By | April 19, 2018

Meta takohet me Yildirim: Turqia, një nga partnerët kryesorë ekonomikë e tregtarë

By | March 16, 2018

Turqia, thirrje për normalizimin e marrëdhënieve me SHBA-në

By | October 12, 2017

SHBA rithekson angazhimin për të mbrojtur Turqinë

By | May 12, 2017

Turqia përfundon fushatën ushtarake në Siri

By | March 30, 2017

Merkel nesër vizitë në Turqi

By | February 1, 2017

Theresa May: “Mes Britanisë dhe Turqisë ka filluar një partneritet i ri strategjik”

By | January 29, 2017

Thaçi takohet me Kryeministrin e Turqisë, Binali Yıldırım

By | December 29, 2016

Presidenti Nishani takohet me Kryeministrin e Turqisë

By | December 21, 2016

Yıldırım uron Trumpin: Do të hapni një faqe të re për miqësinë Turqi-SHBA

By | November 9, 2016

Yıldırım takohet me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati

By | October 26, 2016

Joe Biden e viziton Turqinë në periudhën e tensioneve

By | August 13, 2016

Bilanci puçist në Turqi: 265 të vrarë, 1140 të plagosur, rreth 3000 të arrestuar

By | July 16, 2016

Turqi: 161 të vrarë, mbi 2 800 ushtarakë të arrestuar

By | July 16, 2016

Yildirim: Qytetarët të mos i zbrazin sheshet

By | July 16, 2016

Ushtria: E kemi marrë pushtetin, Erdogani është arrestuar

By | July 15, 2016

Turqi: Nga rrëzimi i helikopterit ushtarak – shtatë të vrarë

By | July 6, 2016

Dhjetëra të vrarë në aeroportin e Stambollit

By | June 29, 2016

Turqia paralajmëron masa të mëtejshme ndaj Gjermanisë

By | June 3, 2016

‘Njeriu i milionave’ vjen në krye të Qeverisë turke

By | May 22, 2016