VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Theresa May

Fjalimi i fundit i kryeministres May

By | July 17, 2019

Trumpi dhe May vlerësojnë aleancën mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe

By | June 4, 2019

Trump nis vizitën shtetërore në Britani

By | June 3, 2019

Kryeministrja May shpalli largimin më 7 qershor

By | May 24, 2019

“May kërkoi 30 qershorin si afati i fundit”, oferta e re e Tusk: Brexit elastik

By | April 5, 2019

Theresa May dhe mundësitë e një komploti kundër saj

By | March 24, 2019

Kryeminstrja britanike May para një presioni për dorëheqje

By | March 24, 2019

Britanisë i jepet edhe një shans për Brexit me marrëveshje

By | March 22, 2019

Thellohen paqartësitë rreth Brexitit

By | February 7, 2019

Qeveria britanike i mbijeton votëbesimit

By | January 17, 2019

Kryeministrja britanike përballet me votë mosbesimi

By | January 16, 2019

Parlamenti britanik hedh poshtë marrëveshjen BREXIT

By | January 15, 2019

Forbes: Merkel, gruaja më e fuqishme në botë

By | December 4, 2018

Udhëheqësit e BE-së mbështesin marrëveshjen e Brexitit

By | November 25, 2018

Britania post-Brexit në bazë të propozimit të Theresa Mayt

By | November 19, 2018

Britani: Pesë ministra japin dorëheqjen në protestë ndaj paktit për Brexit-in

By | November 15, 2018

May: Helmimi i Skripalëve “u miratua” nga një nivel i lartë i shtetit rus

By | September 5, 2018

Boris Johnson parashikon “fitore” të BE-së në negociatat për Brexit

By | September 3, 2018

Liderët botërorë nderojnë senatorin McCain

By | August 26, 2018

Kurz në takimin me May: Është e rëndësishme të shmangim Brexit-in

By | July 27, 2018

May: Trumpi më tha që ta padis BE-në për Brexitin

By | July 15, 2018

Trump: Marrëdhëniet me Britaninë janë “shumë të fuqishme”

By | July 13, 2018

Zëri i Amerikës: Presidenti Trump në Londër, përballë protestave

By | July 13, 2018

FOTOT – Nga përballja me protestat te ecja përdore me Mayn, si u prit Trumpi në Britani

By | July 13, 2018