VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ditmir Bushati

Bushati: Inkurajuese letra e Gjermanisë dhe Francës për dialogun Kosovë-Serbi

By | May 23, 2020

Shqipëri, Bushati trazon ujërat e shumicës: Të ndahemi nga oligarkët

By | May 1, 2020

Ditmir Bushati i përgjigjet ashpër Baton Haxhiut: Një pakicë shqipfolëse po katandis projektin e Kosovës

By | April 26, 2020

“Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, triumf i të resë mbi të vjetrën”, Bushati: Uroj që fryma e këtij ndryshimi të ketë efekt përçues dhe tek vendet fqinje

By | April 18, 2020

12 vjet pavarësi, Bushati: Gjenerata e re e udhëheqësve të çojë para ëndrrën e atyre që dhanë gjithçka për Kosovën shtet

By | February 17, 2020

Bushati për ‘Financial Times’: Ekziston rreziku që BE të humbë rajonin

By | February 4, 2020

Bushati për Zërin e Amerikës: “2019 ishte i mbrapshtë, përfshi zgjedhjet e 30 qershorit”

By | December 11, 2019

Bushati godet Thaçin, Ramën e Cakajn që e përqafuan idenë serbe për ndryshimin e kufijve

By | October 25, 2019

Çështja themelore sot është: Si e projektojmë Shqipërinë e gjeneratës tjetër? – Nga DITMIR BUSHATI*

By | October 3, 2019

VIDEO – Negociatat – “Ikën 30 vite, notuam kundër rrymës”, Ditmir Bushati : Na duhet një konsensus kombëtar

By | October 3, 2019

INTERVISTA – DW – Ditmir Bushati: Duhet vetëkorrigjim që të shmangim vetëshkatërrimin e PS

By | September 30, 2019

Bushati kritika qeverisë nga parlamenti: Më shqetëson përqendrimi i të ardhurave tek një grusht njerëzish

By | September 12, 2019

Intervista – Bushati: “Kordon sanitar” ndaj personave me të kaluar të dyshimtë

By | September 5, 2019

Zëri i Amerikës: Shkodra, “Rasti Pjetri” përplasje Rama-Bushati

By | August 29, 2019

Bushati: Raporti europian, mangësi që mazhoranca nuk i plotëson dot

By | May 30, 2019

Që hartografët të mos bëjnë historinë! – Nga DITMIR BUSHATI

By | May 13, 2019

Bushati: Serbia mos pretendojë marrëdhënie të mira me Shqipërinë, për sa kohë vazhdon agresionin diplomatik ndaj Kosovës

By | May 7, 2019

Bushati flet për llojet e konfliktit në Ballkanin Perëndimor, ja ç’thotë për kufijtë

By | May 4, 2019

Raporti – ESI: Çfarë qëndron pas shkarkimit të Ditmir Bushatit nga kryeministri Rama (dokument)

By | April 26, 2019

“Ditmir, do bëhesh heroi i gjashtë i Vigut” A e ka kërcënuar Rama ish Ministrin Bushati?!

By | April 4, 2019

“Zgjohuni socialistë”, Irena Beqiraj në krah të Ditmir Bushatit

By | April 3, 2019

“Jemi në udhëkryq”, Ditmir Bushati fjalim ndryshe në Parlament

By | April 3, 2019

Der Standard: Bushati u hoq sepse kundërshtoi ndarjen e Kosovës

By | January 31, 2019

Zëvendësimi me Cakajn, Bushati ‘thumbon’ Ramën: S’ka garanci se ajo çfarë kemi para do të jetë më e mirë se ajo çfarë po lëmë pas

By | January 23, 2019