VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: presidenciale

Qeveria e Medvedevit jep dorëheqje

By | January 15, 2020

Zgjedhjet presidenciale kroate: Grabar-Kitaroviq dhe Milanoviq në raundin e dytë

By | December 23, 2019

Nismë zyrtare serbe për ndërhyrje në zgjedhjet amerikane – Nga SHABAN MURATI

By | August 16, 2019

Si po përgatitet Rusia për zgjedhjet amerikane – Nga JANUSZ BUGAJSKI

By | August 3, 2019

Meta propozon zgjidhjen për krizën: Më 13 tetor do kemi dy palë zgjedhje, edhe të përgjithshme edhe për…

By | July 2, 2019

Presidenti Trump dhe ish nënpresidenti Biden zhvillojnë fushatë në Ajova

By | June 12, 2019

Pendarovski: Do të jem president për të gjithë

By | May 6, 2019

Kryeparlamentari Xhaferi shpalli zgjedhjet presidenciale për 21 prill

By | February 8, 2019

Zgjedhje presidenciale dhe parlamentare në pranverë?

By | January 24, 2019

Turqia bart disa kompetenca te presidenti

By | July 4, 2018

Thaçi dekoron Fadil Vokrrin me Medaljen Jubilare të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë

By | July 3, 2018

Turqi, kreu opozitar thirrje për zgjedhje të parakohshme

By | April 17, 2018

Shkëmbime dhe thumba mes Trumpit dhe Biden

By | March 22, 2018

Mali i Zi, për herë të parë një grua kandidate për postin e presidentit

By | March 22, 2018

Slogani i Trumpit për zgjedhjet 2020: Ta mbajmë Amerikën të madhe!

By | March 11, 2018

Perëndimi “mund të përpiqet ta shkyçë Rusinë” nga interneti

By | March 6, 2018

Putini regjistrohet zyrtarisht si kandidat për president

By | February 6, 2018

Zyrtarizohet data e nisjes së fushatës presidenciale në Rusi

By | December 15, 2017

Trumpi: Veprimet e ish-këshilltarit Flynn “ishin të ligjshme”

By | December 3, 2017

Emmanuel Macron, president i ri i Francës: Një faqe e re e historisë sonë është hapur

By | May 7, 2017

Franca parandalon një “sulm të dhunshëm” në prag të zgjedhjeve

By | April 18, 2017

Vuçiçi: Fitorja ime është e qartë si kristal

By | April 3, 2017

Jonuz Musliu i ka ftuar shqiptarët që t’i bojkotojnë zgjedhjet e Serbisë

By | March 31, 2017

Edhe serbët e Kosovës në zgjedhjet presidenciale të Serbisë

By | March 24, 2017