VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: gruaja e parë

Zuzana Caputova inaugurohet si presidentja e parë e Sllovakisë

By | June 15, 2019

SHBA-ja planifikon dërgimin e astronautëve në Hënë brenda pesë vjetësh

By | March 27, 2019

Gjeorgjia zgjedh gruan e parë presidente

By | November 29, 2018

Një somalezo-amerikane gati për të fituar në zgjedhje

By | November 6, 2018

Mali i Zi, për herë të parë një grua kandidate për postin e presidentit

By | March 22, 2018

Vdes Maryam Mirzakhani, fituese e “Nobelit” të matematikës

By | July 15, 2017

Pse Ali Pashë Tepelena i mbyti Frosinën dhe 17 vajza të tjera në liqen?

By | March 10, 2016