VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier: Ia vlen të luftohet për Evropë të bashkuar

By | May 26, 2019

Zvicra pret në një vizitë zyrtare presidentin e Gjermanisë Frank Walter Steinmeier – Gjermania dërgon “joshësin” e saj në Zvicër Nga Petra Krimphove, Berlin

By | April 25, 2018

Kosova: Me presidentin Steinmeier, vendet e Ballkanit do të kenë një zë të fuqishëm në BE

By | February 12, 2017

Frank-Walter Steinmeier është zgjedhur president i ri i Gjermanisë

By | February 12, 2017

Sot Gjermania zgjedh presidentin e ri

By | February 12, 2017

Steinmeier përzgjidhet si kandidati i përbashkët për president të Gjermanisë

By | November 14, 2016

Steinmeier: Turqia është një partner shumë i rëndësishëm i NATO-s

By | August 9, 2016

Steinmeieri: Emërimi i Johnsonit, lajm i hidhur

By | July 14, 2016

Shtetet themeluese të BE-së takim pas Brexitit – Steinmeier: Ta forcojmë Evropën

By | June 25, 2016

Steinmeier: Evropa e rrezikuar nga “ndarjet e reja”

By | June 22, 2016

Kritika e mirëmenduar e Steinmeierit ndaj NATO-s – Nga Hans Brandt, dw

By | June 21, 2016

Stoltenberg – Steinmeierit: Ndaj Rusisë qasje ushtarake dhe politike

By | June 21, 2016

Steinmeier ushtrimet e NATO-s i cilëson “luftënxitëse”

By | June 18, 2016

POROSITË E AMBASADORIT GJERMAN – Nga Frank Shkreli

By | June 14, 2016

Steinmeieri në Tiranë: reformat “një udhëkryq vendimtar”

By | June 14, 2016

Berlini ka kërkuar hetim ndërkombëtar për Kumanovën, Shkupi hesht

By | February 16, 2016

Ulje emergjente e avionit ku gjendej ministri i Jashtëm gjerman Steinmeier

By | November 9, 2015

Skandali Volkswagen – 11 milionë automjete me defekte në motorët diesel

By | September 22, 2015

Samiti i Vjenës – Stabiliteti i Balkanit varet nga mbështetja e BE-së

By | August 26, 2015

Berlin – Filluan lojërat hebreje Makkabi

By | July 30, 2015