VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Sigurimi

Kur Shqipëria ishte e vetmuar në fatin e saj – Nga Paolo Foresti

By | August 25, 2018

EMRAT – 15 bashkëpunëtorët e Sigurimit dhe operativët që ndiqnin Vilson Blloshmin prej 13 vjetësh

By | July 19, 2018

“EDHE MURET KANË VESHË” – Nga Frank Shkreli

By | April 17, 2018

11 MARS 1948, ORA 05.00; TEK ZALLI I KIRIT, SHKODER – Nga Fritz RADOVANI

By | March 10, 2018

CIA zbardh dokumentet, ja lidhjet me agjentët në terrenin shqiptar

By | January 19, 2018

Më 24 dhjetor 1950 u vra Alush Lleshanaku, luftëtar i shquar i qëndresës antikomuniste

By | December 24, 2017

CIA, ja si dështonin operacionet për lëshimin e agjentëve me parashuta në Shqipëri, Sigurimi i Shtetit dërgonte spiunë në OKB

By | December 17, 2017

CIA, ja si u prishën marrëdhëniet me rusët dhe nisi bashkëpunimi me Kinën, dhjetra agjentë u futën në Shqipëri për rrëzimin e Hoxhës

By | December 16, 2017

Nesti Vako: E vërteta për “Shtëpinë me gjethe” dhe Beqir Ballukun

By | December 14, 2017

THEMISTOKLI GËRMENJI – RËNË I PAFAJSHËM NGA PLUMBA MIZORE – Nga Skifter Këlliçi

By | November 7, 2017

CIA: Ja si Sigurimi i Shtetit detyronte qytetarët të bëheshin spiunë, shumica të nxjerrë me qëllim nga burgu, më 1952 nisi fushata e ekzekutimeve

By | October 28, 2017

CIA zbardh sulmin ndaj ambasadës sovjetike më 1951, dy agjentë të Sigurimit hodhën granata qëllimisht, Moska listë me personat që duhej të arrestoheshin

By | October 28, 2017

Sigurimsat të gjithë të Punësuar nga Qeveria… Ja Emrat… Nga Tanush Kaso

By | August 25, 2017

Sigurimi organizatë kriminale? Auron Tare i përgjigjet Kastriot Dervishit

By | August 18, 2017

Sigurimi: Veprimtaria agjenturore e Alfred Ashikut dhe Jak Kodhelit

By | August 2, 2017

Dokumentet – Anekdotat kundër regjimit që u zbërthyen nga Sigurimi

By | April 15, 2017

11 MARS 1948 – 2017 DOSJA NR. 1302/II-A – Nga Fritz RADOVANI

By | March 11, 2017

Publikohen 562 emra të “dëshmorëve” të vrarë nga Ministria e Brendshme e regjimit komunist (Foto)

By | March 9, 2017

Dokument – Si survejohej nga Sigurimi i Shtetit Liri Lubonja

By | November 24, 2016

ÇFARË NDODHI NË NËNTOR TË VITIT 1982 NË BURGUN E SPAÇIT ME REXHEP GOÇIN

By | November 15, 2016

Vizita në Shqipëri më 1972, Sigurimi: Bekim Fehmiu adhuron Titon

By | September 9, 2015