VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: SKIFTER KËLLIÇI

SI U BË TOSKËRISHTJA GJUHË STANDARTE – Nga SKIFTER KËLLIÇI

By | February 16, 2020

Fabiola Laco-Egro: E dashur Tasha Këlliçi, ishte fat që të kishim mike!

By | October 27, 2019

Ndahet nga jeta ish-gazetarja e njohur e Radio Tiranës

By | October 21, 2019

In Memoriam: “XHONI ATHANAS, NJERIU DHE ARTISTI” Nga Skifter Këlliçi*

By | October 5, 2019

NJË LIBËR I MAHNITSHËM I SHKRIMTARES AMERIKANE, CATE LINEBERRY PËR SHQIPTARËT – Nga Skifter Këlliçi, Boston

By | September 28, 2019

Granata që pëlciti në… halenë e repartit – Rrëfenjë nga Skifter Këlliçi

By | July 30, 2019

ATENTAT NË PARIS – Fragment romani nga SKIFTER KËLLIÇI

By | May 23, 2019

AKTORËT SOVJETIKË DHE SHQIPTARË NË FILMIN ”SKËNDERBEU” – Nga Skifter Këlliçi

By | December 23, 2018

MBRESA TE LARGËTA DHE TE AFËRTA PËR “SKËNDERBEUN” – Nga Skifter Këlliçi

By | December 18, 2018

Poliglotia amerikane thur vargje për Shqipërinë: Me shpirt jam shqiptare – Nga Skifter Këlliçi

By | November 30, 2018

TRIBUNAT SHËMBEN, TRANSMETIMI VAZHDON… (1965) Ndodhi gazmore nga Skifter Këlliçi

By | November 26, 2018

Ndodhi gazmore nga historia e Radio Tiranës – LOPA, AGJENTE E IMPERIALIZMIT AMERIKAN!.. (1964) – Nga Skifter Këlliçi

By | November 26, 2018

SABIJE DERVISHI VESELI DHE ROMANET E SAJ TË BOTUARA NË AMERIKË!.. Nga Skifter Këlliçi

By | October 8, 2018

Kullat binjake që u dogjën pabesisht në agimin Shekullit të Ri! – Nga Kozeta Zylo

By | September 12, 2018

Tragjedia e 11 shtatorit 2001 ne faqet e një romani tronditës të Skifter Këlliçit – Nga Prof. dr. MEHDI HYSENI

By | September 11, 2018

ARRATISJA GJATË NJË NDESHJEJE FUTOLLI – Ndodhi gazmore, nga Skifter Këlliçi

By | July 10, 2018

Kuriozitete nga Botërorët e Futbollit (III) – Nga Skifter Këlliçi

By | June 11, 2018

Kuriozitete nga Botërorët e futbollit (II) – Nga Skifter Këlliçi

By | June 11, 2018

Befasitë e Botërorit të parë të futbollit – Nga Skifter Këlliçi

By | June 9, 2018

Botërorët e futbollit, Nando Martelini, Anton Mazreku dhe unë – Nga Skifter Këlliçi

By | May 23, 2018

“KUJTIMET E MEHALLES SE VJETER”, ”PAS GJURMEVE” DHE NE, DY BINJAKËT… – Nga Skifter Këlliçi

By | January 22, 2018

Më 17 janar 1938 lindi Skifter Këlliçi, shkrimtar, skenarist, komentator i mirënjohur sportiv, personalitet radioteleviziv shqiptar

By | January 17, 2018

Rreth gabimeve gjuhësore në “Fjalorin e madh frazeologjik italisht-shqip” – Nga Skifter Këlliçi

By | December 22, 2017

Një ngjarje e trishtë – Tregim satirik nga Skifter Këlliçi

By | November 29, 2017