VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Rrahman Parllaku

Ndahet nga jeta në moshën 100-vjeçare gjenerali Rrahman Parllaku

By | September 16, 2019

Intervista – Rrahman Parllaku: Ja kush janë 4 kriminelët e Shqipërisë. Pse nuk e vramë Enverin. Si e njoh Berishën, Metën, Ramën dhe Bashën

By | May 3, 2019

Masakra partizane në Buzëmadhe. Ja si shkruan partizani dëshmitar në masakër…

By | September 27, 2018

Intervista e plotë – Rrahman Parllaku: Këta që janë në pushtet, duhej të bënin një analizë të thellë për fajet e prindërve (video)

By | April 25, 2018

Rrahman Parllaku: Prapaskenat e parlamentit të parë pluralist më 1945

By | July 16, 2017

Ditari i gjeneral Parllakut në burg: ‘Puçistët’ e ushtrisë ruheshin në kafaze

By | July 15, 2017

Intervista – Rrahman Parllaku: Pse të mos dekorohet Liri Belishova? Pse të mos shpallet dëshmor Hysni Lepenica?

By | December 6, 2016

Përshëndetje, Komadant! – Nga Përparim Hysi

By | November 21, 2016

Diktatura si e goditi grupin intelektual çam – Nga RRAHMAN PARLLAKU*

By | June 14, 2016

Fadil Hoxha e bëri Kosovën pjesë kushtetuese të ish-Federatës jugosllave Nga Rrahman Parllaku

By | March 17, 2016