VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Sergei Lavrov

Vuçiç: Nuk e njohim Kosovën vetëm për BE-në

By | June 18, 2020

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov arrin në Beograd

By | June 18, 2020

Trump, Pompeo takohen me ministrin e jashtëm rus Lavrov

By | December 11, 2019

Rusia kërkon tërheqjen e trupave të huaja nga Afganistani

By | May 28, 2019

Sekretari Pompeo drejt Moskës për takime me Presidentin Putin dhe Ministrin Lavrov

By | May 12, 2019

Pompeo kërkon që “rusët të largohen” nga Venezuela

By | May 6, 2019

Lavrov: Për Kosovën do ta pranojmë çdo zgjidhje që i përshtatet Serbisë

By | April 17, 2019

Gjermania i kërkon Rusisë të parandalojë garën në armatim

By | January 18, 2019

Kremlini hedh poshtë pretendimet se Trump është agjent rus

By | January 17, 2019

Rusia e quan “shqetësuese” situatën në Kosovë

By | December 7, 2018

Zvicër: Atmosferë e nderë mes Cassis dhe Lavrov për diplomatët spiunë rusë në Konfederatën Helvetike

By | September 26, 2018

Lavrovi bën thirrje për zbatim të marrëveshjeve Kosovë -Serbi

By | September 21, 2018

Daçiq: Kosova e merr Luginën e Preshevës“kur të bëjë shelgu rrush”

By | August 22, 2018

Tension në Ballkan, Rusia do bllokojë marrëveshjen Maqedoni-Greqi

By | July 12, 2018

Kremlini: Këshilltari amerikan John Bolton planifikon vizitë në Moskë

By | June 21, 2018

Lavrov: Rusia mund ta furnizojë Sirinë me raketa

By | April 20, 2018

Daçiçi: SHBA dhe Britania e Madhe ta tërheqin njohjen e Kosovës

By | February 22, 2018

Lavrov: Perëndimi po rrit tensionet në Ballkan

By | February 20, 2018

Lavrov: Trumpi përpiqet për shkatërrimin e marrëveshjes me Iranin

By | January 15, 2018

Johnson: ka “prova të bollshme” të përfshirjes së Moskës në proceset zgjedhore

By | December 22, 2017

Papa Françesku mund të vizitojë Rusinë

By | August 22, 2017

Rusia: Trumpi dhe Putini ka gjasa të takohen në konferencën e G-20

By | June 29, 2017

Lavrovi i akuzoi SHBA-të për “rusofobi”

By | June 21, 2017

Ministri i Jashtëm i Katarit të shtunën për vizitë në Moskë

By | June 8, 2017