VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: CDU/CSU

Bisedimet me BE-në, Bundestagu konfirmon qëndrimin ndaj Shqipërisë

By | September 27, 2019

Vendimi i CDU/CSU, Basha: Kushtet reflektojnë dështimet e qeverisë. Do bëjmë gjithçka për hapjen e negociatave

By | September 24, 2019

Njeriu i Merkelit ia propozon Vuçiqit në Beograd idenë gjermane për finalen Kosovë – Serbi

By | September 9, 2019

DW: Deputetët e CDU-CSU kanë fokus Shqipërinë javën që vjen

By | September 6, 2019

“Blerje masive votash dhe asnjë i arrestuar”, Gjermania “godet” Shqipërinë, s’ka negociata

By | September 4, 2019

Negociatat – CDU/CSU: Asnjë kusht i plotësuar, Bundestagu do vendosë në shtator

By | May 30, 2019

Politikani gjerman kritika Mogherin-it: Nxiti planet për shkëmbim terrritoresh

By | April 22, 2019

CDU/CSU: Shqipëria rrezikon çeljen e negociatave, duhet dialog mes forcave politike

By | February 22, 2019

Merkel fton SPD-në në negociata për formimin e Qeverisë

By | November 27, 2017

Zgjedhjet e përgjithshme në mediat gjermane

By | September 25, 2017

Gjermani: Deutsche Welle jep Exit Pollet e para të rezultatit të zgjedhjeve

By | September 24, 2017

Zgjedhjet në Gjermani, Merkel në garë për mandatin e katërt

By | September 22, 2017

Steinmeier përzgjidhet si kandidati i përbashkët për president të Gjermanisë

By | November 14, 2016

Kritika e mirëmenduar e Steinmeierit ndaj NATO-s – Nga Hans Brandt, dw

By | June 21, 2016

Berlini në pritje të përfundimeve të referendumit grek

By | July 5, 2015