VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: CDU

Gjermani, guvernatori i rajonit Kassel gjendet i vdekur

By | June 3, 2019

Zgjedhjet Evropiane: Dalin rezultatet e para të exit polleve

By | May 26, 2019

Drejt ‘majave’ në Gjermani, njihuni me shqiptarin krah Merkelit

By | April 15, 2019

“Ne do të bindim me fuqinë tonë vetjake”: Annegret Kramp-Karrenbauer flet për DW

By | December 10, 2018

Gjermani, e preferuara e Angela Merkelit përballë një konservatori

By | November 10, 2018

Merkel: Trumpi shkel besimin në rendin ndërkombëtar

By | May 12, 2018

Zvicra pret në një vizitë zyrtare presidentin e Gjermanisë Frank Walter Steinmeier – Gjermania dërgon “joshësin” e saj në Zvicër Nga Petra Krimphove, Berlin

By | April 25, 2018

Deputeti i Merkelit prapë deklaratë për hapjen e negociatave

By | April 23, 2018

Suksese të jashtzakonshme të shqiptarve mbrenda CDU-së në Republikën e Schleswig Holsteinit – Fotoreportazh nga Nue Oroshi

By | February 21, 2018

SPD i jep dritën jeshile qeverisë me CDU-në

By | January 21, 2018

Shqiptarët në Republikën e Schleswig Holsteinit po korrin suksese të njëpasnjëshme në CDU – Nga Nue Oroshi

By | October 29, 2017

Partia e kancelares Merkel i fitoi zgjedhjet në një shtet kryesor

By | May 15, 2017

CDU fiton zgjedhjet rajonale me shumicë të madhe votash

By | March 27, 2017

Floriana Igrishta e reja shqiptare që me hapa të shpejtë po bën emër në politikën Gjermane – Nga Nue Oroshi

By | February 5, 2017

Partia kundër emigrantëve e mposht partinë e Merkelit

By | September 4, 2016

Këshilltari i Merkelit e lidh për peme një azilkërkues në Gjermani

By | June 2, 2016

Dialog midis një refugjati nga Ferizaj dhe një politikani – Why do i have to go – Përse duhet të largohem nga Gjermania ?!

By | October 5, 2015

CDU e Angela Merkel mbështetje aksionit politik të Bashës -Berlini mbështet nismën për hetim ndërkombëtar të megaaferës CEZ

By | October 3, 2015

A do të ndikojë eksperienca dhe filozofia politike e CDU-së gjermane për ringritjen dhe reformat në PD?! – Nga QAMIL GJYREZI

By | July 12, 2015

Merkel: Fjalë inkurajuese në prag të vizitës në Ballkan

By | July 5, 2015

Berlini në pritje të përfundimeve të referendumit grek

By | July 5, 2015

MERKEL MILITANTËVE GREKË IU KUNDËRPËRGJIGJET ME ‘NAI? (‘PO’)

By | July 4, 2015

70 vjet CDU – Intervistë me politologun Jochen Falter

By | June 26, 2015